Dobry, stary punk w Legnicy

Dobry, stary punk w Legnicy
16.11.2017

Legendarne zespoły Abbadon, Sedes i Ga-Ga Zielone Żabki oraz formacje Prawda i Holden Avenue zagrają 18 listopada w klubie Spiżarnia w Legnicy. Początek o godz. 19.30.

To będzie niesamowita uczta dla fanów starego, dobrego punk rocka. Koncert „35 lat legendy polskiego HC Punk - Abbadon (1982 - 2017)” odbędzie się w ramach cyklu „Strefa de...” organizowanego przez Legnickie Centrum Kultury.

Każdy, kto poznał festiwal w Jarocinie i niepowtarzalną kulturę punk, nie może przeoczyć tego koncertu. Usłyszymy formacje, które tworzyły przed laty niepowtarzalną, polską scenę alternatywną.

W jednym miejscu zagrają: obchodząca 35-lecie istnienia, bydgoska formacja Abbadon, kultowy wrocławski Sedes czy jaworskie Ga-Ga Zielone Żabki. Ta ostatnia formacja przygotowuje na legnicki koncert specjalny repertuar, z dużą ilością kultowych utworów Zielonych Żabek i Ga-Ga. Były to bowiem niegdyś dwa zespoły, które na przełomie lat 80. I 90. namieszały naprawdę sporo w polskiej, niezależnej scenie muzycznej. Ich muzyka przetrwała lata, a pisane wtedy teksty wciąż zaskakują aktualnością. Główną postacią w działaniach Ga-Ga Zielone Żabki jest charyzmatyczny Mirek „Smalec” Malec - wokalista, basista, gitarzysta, autor tekstów. Wystąpią też grupy Prawda i Holden Avenue.

Bilety kosztują 40 zł w przedsprzedaży i 50 zł w dniu koncertu. Przedsprzedaż prowadzą m.in. kasa Legnickiego Centrum Kultury, Galeria Satyrykon i klub Spiżarnia.

(Źródło: ego LCK)

Opublikował: zmulek_l | Dodano: 16.11.2017 | Wyświetleń: 65
Powrót na listę aktualności

Zobacz także