Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Dodatkowe kursy autobusów

Dodatkowe kursy autobusów
19.10.2020

Transport w czasie epidemii - Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne uruchomiło kursy “bis”

Dodatkowe autobusy miejskiego przewoźnika dowożą w godzinach rannych, popołudniowych i wieczornych do pracy. Takie kursy “bis” dowiozą mieszkańców do pracy  m.in. do legnickiej Huty Miedzi,  Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dotyczy to linii 3, 4, 15, 18, 26, 28 i 29. Jak informuje Mirosław Serafin, kierownik działu przewozów MPK, dziś rano przed rozpoczęciem pierwszej zmiany w tych zakładach wyjechało dodatkowych siedem autobusów. 

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi dotyczącymi transportu zbiorowego w miastach strefy żółtej, w autobusach może podróżować  nie więcej osób niż wynosi 30 procent jego pojemności. Przy czym połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna. Te miejsca są oznakowane są żółto – czarną taśmą.

Zdzisław Bakinowski, prezes MPK apeluje , aby w najbliższym czasie, legniczanie świadomie planowali przemieszczanie się. Jeżeli jest to możliwe, a nie śpieszymy się do pracy, szkoły czy lekarza, aby wybierać godziny przejazdu poza porannym i popołudniowym szczytem komunikacyjnym, kiedy w autobusach jest znacznie mniej pasażerów.

Autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego są codziennie odkażane. Dokładnie dezynfekowane są elementy wyposażenia  poręcze, uchwyty, kasowniki, przyciski na żądanie, siedzenia. Autobusy wewnątrz są także odkurzane i myta  jest w nich podłoga. W zależności od potrzeb pojazdy są również ozonowane. 

Do tego celu wykorzystuje się urządzenie (ozonator ), które wytwarza ozon. Zabieg ten trwa w zamkniętym autobusie z włączoną klimatyzacją od 15 do 25 minut ( zależności od wielkości pojazdu). Ozon nie pozostawia po sobie toksycznych związków, jest przyjazny dla środowiska. Badania potwierdziły, że jest skuteczny w niszczeniu koronawirusa.

Ale pamiętajmy też  i stosujmy się do zasad bezpieczeństwa. Najważniejsze to DDM, czyli dystans, maska i mycie rąk

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 19.10.2020 | Wyświetleń: 873
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całej Polski odbywa się najważniejsze dla polskiego rolnictwa obowiązkowe badanie statystyczne – Powszechny Spis Rolny 2020. Spis prowadzony jest  przede wszystkim metodą samospisu internetowego, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej pod adresem spisrolny.gov.plW sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się,  dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego który zadzwoni, aby pozyskać informacje od tych z Państwa którzy są rolnikami i zamieszkują na terenie Legnicy.