Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Dodatkowe kursy autobusów

Dodatkowe kursy autobusów
19.10.2020

Transport w czasie epidemii - Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne uruchomiło kursy “bis”

Dodatkowe autobusy miejskiego przewoźnika dowożą w godzinach rannych, popołudniowych i wieczornych do pracy. Takie kursy “bis” dowiozą mieszkańców do pracy  m.in. do legnickiej Huty Miedzi,  Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dotyczy to linii 3, 4, 15, 18, 26, 28 i 29. Jak informuje Mirosław Serafin, kierownik działu przewozów MPK, dziś rano przed rozpoczęciem pierwszej zmiany w tych zakładach wyjechało dodatkowych siedem autobusów. 

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi dotyczącymi transportu zbiorowego w miastach strefy żółtej, w autobusach może podróżować  nie więcej osób niż wynosi 30 procent jego pojemności. Przy czym połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna. Te miejsca są oznakowane są żółto – czarną taśmą.

Zdzisław Bakinowski, prezes MPK apeluje , aby w najbliższym czasie, legniczanie świadomie planowali przemieszczanie się. Jeżeli jest to możliwe, a nie śpieszymy się do pracy, szkoły czy lekarza, aby wybierać godziny przejazdu poza porannym i popołudniowym szczytem komunikacyjnym, kiedy w autobusach jest znacznie mniej pasażerów.

Autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego są codziennie odkażane. Dokładnie dezynfekowane są elementy wyposażenia  poręcze, uchwyty, kasowniki, przyciski na żądanie, siedzenia. Autobusy wewnątrz są także odkurzane i myta  jest w nich podłoga. W zależności od potrzeb pojazdy są również ozonowane. 

Do tego celu wykorzystuje się urządzenie (ozonator ), które wytwarza ozon. Zabieg ten trwa w zamkniętym autobusie z włączoną klimatyzacją od 15 do 25 minut ( zależności od wielkości pojazdu). Ozon nie pozostawia po sobie toksycznych związków, jest przyjazny dla środowiska. Badania potwierdziły, że jest skuteczny w niszczeniu koronawirusa.

Ale pamiętajmy też  i stosujmy się do zasad bezpieczeństwa. Najważniejsze to DDM, czyli dystans, maska i mycie rąk

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 19.10.2020 | Wyświetleń: 992
Powrót na listę aktualności

Zobacz także