Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Działkowcy i pszczelarze świętowali w Legnicy

Działkowcy i pszczelarze świętowali w Legnicy
03.09.2018
Działkowcy i pszczelarze świętowali w Legnicy

Za nami pierwsze legnickie Święto Działkowca i Pszczelarza, które odbyło się w niedzielę (2 września). W sercu miasta mogliśmy zobaczyć stoiska przygotowane przez działkowców.  Podziwialiśmy i smakowaliśmy plony zebrane z działek oraz przetwory z nich. Imprezę rozpoczął korowód działkowców i pszczelarzy, którzy wnieśli na scenę wieńce dożynkowe i zebrane plony.

- Cieszę się, że święto, o które zabiegałem od kilku lat, stało się faktem. Działkowcy i pszczelarze to bardzo ważne grono dla naszego miasta i dziękuję im, że są dzisiaj z nami – powiedział prezydent Tadeusz Krzakowski.

Jednocześnie zapewnił, że w kolejnych latach wydarzenie to będzie kontynuowane. Działkowcy podziękowali, przekazując prezydentowi chleb, którzy następnie został rozdany wśród przybyłych gości.

Na odwiedzających, czekało mnóstwo atrakcji. Na scenie odbywały się koncerty i konkursy, a także m.in. pokaz miodobrania. Z kolei w specjalnie na ten czas przyozdobionych budkach, można było skosztować domowych przetworów oraz produktów pszczelich, a także je kupić. Dzieci mogły także wykonać własnoręcznie świeczki, poznać bliżej pszczoły czy też zrobić sobie wianek i bransoletkę. Nie zabrakło także prelekcji o zdrowych odżywianiu, a także warsztatów kiszenia. Odbyły się również pokazy na modelowej działce działkowca, pokazy gołębi pocztowych czy też warsztaty sadzenia krzewów i warzyw.

Galeria zdjęć

Opublikował: Barbara Sielicka | Dodano: 03.09.2018 | Wyświetleń: 861
Powrót na listę aktualności

Zobacz także