Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Dzieci polubiły legnicką palmiarnię, a jej mieszkańcy polubili dzieci

Dzieci polubiły legnicką palmiarnię, a jej mieszkańcy polubili dzieci
06.02.2019
Dzieci polubiły legnicką palmiarnię, a jej mieszkańcy polubili dzieci

Legnicka palmiarnia co rusz przygotowuje dla najmłodszych ciekawe warsztaty i zajęcia. We wtorek (5 lutego) ten uroczy zakątek odwiedziły dzieci spędzające ferie w Ekobibliotece.

- Nasi goście poznali palmiarnię i jej mieszkańców. A potem razem przygotowaliśmy dla nich posiłki. Dzieci dowiedziały się, co jedzą nasze zwierzęta. A przygotowane przez nie jedzenie smakowało nie tylko zwierzakom. Zapraszamy do palmiarni, zwłaszcza zimą, bo tutaj jest właśnie jak w tropikach – zachęca Henryka Zdziech, ogrodnik miejski.

Legnicka palmiarnia od 120 lat jest dla mieszkańców miasta bramą do egzotycznego ogrodu marzeń. Bawi, uczy, zaprasza w podróż do magicznego świata tropikalnych roślin. Spacer po palmiarni jest niczym podróż dookoła świata. Spotkamy tu rośliny z Azji, Australii i Afryki, kaktusy i agawy z Ameryki Środkowej, rośliny cytrusowe z basenu Morza Śródziemnego.

Ponad 10 lat temu w palmiarni zamieszkali również skrzydlaci mieszkańcy: indyjskie turkuśniki, bliskie krewniaki kanarka - kulczyki szare i mozambijskie, zamieszkujące środkową Amerykę Południową - amazonki. W gronie mieszkańców są także nimfy, kakadu mała, rozella białolica, lorysa tęczowa, pionik czarnogłowy, amadyna wspaniała. Niedawno zamieszkały tutaj małpki marmozety, kraby, żółwie oraz jaszczurki agamy.

Palmiarnia w okresie zimowym czynna jest od wtorku do piątku w godz. 10.00-14.00, w weekendy od 12.00 do 18.00. Mini-zoo również można zwiedzać przez cały rok. Więcej na stronie www.palmiarnia.legnica.eu.

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 06.02.2019 | Wyświetleń: 79
Powrót na listę aktualności

Zobacz także