Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Ferie z MCK na sportowo, kreatywnie, artystycznie i bezpiecznie

Ferie z MCK na sportowo, kreatywnie, artystycznie i bezpiecznie
11.02.2019
Ferie z MCK na sportowo, kreatywnie, artystycznie i bezpiecznie

Od wielu lat przebojem ferii w Legnicy są półkolonie, organizowane m.in. przez Młodzieżowe Centrum Kultury. Dzieci brały udział w zajęciach sportowych w Klubie Fitnes „Arena”, ćwiczyły i tańczyły. Chodziły też na zajęcia kreatywne do Sali Zabaw „Klockowisko” i wesoło bawiły się w salach zabaw Ferio i PlayCity. Były też prezentacje bajek i seans filmowy „O psie, który wrócił do domu”. Uczestnicy półkolonii mieli doskonale zagospodarowany czas różnymi grami, konkursami, zajęciami plastycznymi, wokalnymi, teatralnymi i muzycznymi.

Odbywały się również spotkania edukacyjne z przedstawicielami Sanepidu pod tytułem „Bezpieczne ferie” i „Zdrowe odżywianie”, a przedstawicielka Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej i Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli przeprowadziła zajęcia o bezpiecznym internecie. Strażnicy miejscy i policjanci uczyli dzieci, jak bezpiecznie bawić się i spędzać wolny czas zimą na dworze.

MCK organizowało również codzienne pięciogodzinne zajęcia otwarte dla dzieci i młodzieży, które nie chodziły na półkolonie. Z tej formy skorzystało prawie 400 uczniów. Przygotowano dla nich warsztaty plastyczne, ceramiczne, batiku, modelarskie i taneczne. Rozwijali swoje pasje i talenty.

Bardzo udaną formą zajęć były warsztaty teatralne, podczas których ćwiczono emisję głosu, metody ekspresji, elementy sztuki aktorskiej oraz kreowanie osobowości scenicznej. Do prowadzenia warsztatów zaproszone były aktorki z legnickiego teatru, które swoim profesjonalizmem w bardzo pozytywny sposób wpłynęły na kreatywność młodych artystów. Uczestnicy wyjeżdżali do Teatru Lalek i Teatru Współczesnego we Wrocławiu.

Przypomnijmy, że  miasto dofinansowało tegoroczny wypoczynek dzieci i młodzieży kwotą ponad 300 tys, zł. Dotacje otrzymało 16 podmiotów, w tym m.in. świetlice, szkoły, instytucje i domy kultury, kluby sportowe i stowarzyszenia. Podczas ferii wypoczywało i bawiło się w sumie ok. 2800 uczniów

 

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 11.02.2019 | Wyświetleń: 190
Powrót na listę aktualności

Zobacz także