Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Galeria Sztuki. To były naprawdę twórcze wakacyjne spotkania

Galeria Sztuki. To były naprawdę twórcze wakacyjne spotkania
22.09.2020
Galeria Sztuki. To były naprawdę twórcze wakacyjne spotkania

Wraz z końcem wakacji zakończył się cykl Wakacyjnych Twórczych Spotkań w legnickiej Galerii Sztuki. Bezpłatne spotkania dla dzieci odbywały się w Otwartej Pracowni Sztuki przez cały sierpień, w środy oraz niedziele.

Każde spotkanie było prowadzone przez innego artystę, specjalizującego się w różnych dziedzinach sztuki.

- Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Przeprowadziliśmy 16 spotkań, w których wzięło udział ponad 90 dzieci. Najmłodsi mogli spróbować swoich sił między innymi w trawieniu szkła, kolażu, biżuterii czy grafice warsztatowej. Po każdym spotkaniu dzieci mogły zabrać swoje prace do domu – mówi Marta Grzesik-Studzińska, kierująca Otwartą Pracownią Sztuki.

Pod okiem Agnieszki i Grzegorza Matwiejszynów dzieci tworzyły kubki z kolorowymi nadrukami – wykonując kolorowe kompozycje i korzystając z kalkomanii. Gotowe wzory wypalano na miejscu, więc efekty były widoczne już pod koniec zajęć.

Z Renatą Michajłow młodzi artyści układali bukiety skrętoległe z kwiatów polnych i ciętych. Oryginalne kompozycje powstały zgodnie z zasadami sztuki florystycznej, którą – obok rysunku, malarstwa i paru innych dziedzin – trudni się artystka.

Jelena Połujanowa, zajmująca się malarstwem sztalugowym i grafiką, przygotowywała z dziećmi ekologiczne torby, ozdabiane owocowymi motywami. Dzieci mogły korzystać z gotowych szablonów lub sięgnąć po pędzel i wykonać własny projekt, kierując się wyłącznie wyobraźnią.

Z kolei specjalizująca się w ceramice Katarzyna Sieradzka pokazała, jak stworzyć figurki dzikich zwierząt, które po zajęciach wypaliła i poszkliwiła. Kolorowe dzieła, przedstawiające m.in. lisy, sowy czy jeże trafiły z powrotem do dzieci.

- Galeria Sztuki dba o rozwój artystyczny dzieci i młodzieży nie tylko w trakcie roku szkolnego, ale i w czasie wakacji, dlatego cyklicznie, od 2016 roku, organizujemy projekt pod tytułem Wakacyjne Twórcze Spotkania. Ponieważ na warsztaty zgłosiło się bardzo dużo chętnych, planujemy kolejne cykle zajęć plastycznych w przyszłości, do których prowadzenia zaprosimy różnych artystów – dodaje Marta Grzesik-Studzińska.

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 22.09.2020 | Wyświetleń: 77
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całej Polski odbywa się najważniejsze dla polskiego rolnictwa obowiązkowe badanie statystyczne – Powszechny Spis Rolny 2020. Spis prowadzony jest  przede wszystkim metodą samospisu internetowego, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej pod adresem spisrolny.gov.plW sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się,  dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego który zadzwoni, aby pozyskać informacje od tych z Państwa którzy są rolnikami i zamieszkują na terenie Legnicy.