Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Gimnazjalni Mistrzowie Polski w piłce nożnej z wizytą u prezydenta Legnicy

27.06.2013

Podczas zakończonej 23 czerwca br. w Głuchołazach Ogólnopolskiej Gimnazjady w piłce nożnej piłkarze legnickiego Gimnazjum nr 3, działającego w ramach Zespołu Szkół Budowlanych, zdobyli tytuł Mistrza Polski. Chłopcy rozegrali w całym cyklu turniejowym ok. 20 spotkań. W Finale zdobyli 13 punktów i 14 bramek. Drugie miejsce przypadło w udziale gimnazjalistom z Tychów, a trzecie – z Brzegu.

W skład mistrzowskiej drużyny wchodzili: Kamil Adach, Maciej Szwedyk, Krystian Drożdż, Jakub Olewnik, Mateusz Miazga, Tomasz Cichocki, Michał Piotrowski, Piotr Dyrda, Mateusz Bruliński i Mateusz Cieślik. Michał Piotrowski uznany został za najlepszego bramkarza turnieju finałowego, a Mateusz Cieślik za jednego z najlepszych zawodników. Zwycięski team trenowany jest przez Michała Grządkowskiego i Krzysztofa Spychalskiego.

Większość zawodników mistrzowskiej drużyny na co dzień reprezentuje barwy MKS Miedź Legnica SA. Udział w Finale został dofinansowany ze środków budżetu miasta.

W czwartek, 27 czerwca, młodzi piłkarscy mistrzowie byli w Ratuszu gośćmi prezydenta Tadeusza Krzakowskiego. Prezydent, gratulując im wielkiego sukcesu, życzył na przyszłość gry w pierwszym składzie Miedzi. – Sport motywuje was w nauce, a nauka w sporcie, co jest także sukcesem szkoły – dodał. To prawda. Chłopcy osiągają bowiem bardzo dobre wyniki właśnie w nauce. Ich średnia ocen wynosi 4,2, a Krystian Drożdż kończy gimnazjum z wyróżnieniem.

Jest bardzo możliwe, że przyszłoroczny finał ogólnopolskiej piłkarskiej gimnazjady rozegrany zostanie na obiektach sportowych w Legnicy.

Opublikował: mbanaszkiewicz_l | Dodano: 27.06.2013 | Wyświetleń: 311