Goście z Drohobycza odwiedzili nasze miasto i prezydenta

Goście z Drohobycza odwiedzili nasze miasto i prezydenta
12.07.2018

Dzieci wraz z opiekunami z Drohobycza na Ukrainie – partnerskiego miasta Legnicy, przebywały dziś (12 lipca) w Legnicy i były gośćmi w Ratuszu u prezydenta Tadeusza Krzakowskiego.

Pochodzą zarówno z rodzin polonijnych, jak i polsko-ukraińskich. Są członkami chóru Polskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego „Odrodzenie”, działającego w Drohobyczu. Część swoich wakacji spędzają na Dolnym Śląsku na zaproszenie powiatu Środa Śląska.

Podczas spotkania z prezydentem Legnicy dzieci z Ukrainy zaprezentowały też swoje umiejętności artystyczne, śpiewając polskie pieśni. Prezydent Tadeusz Krzakowski opowiadał gościom o Legnicy i o współpracy partnerskiej z Drohobyczem. Wśród licznych gości spotkania był urodzony w tym mieście Roman Lorenz, znany Kresowianin ze Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Drohobyckiej.

Dzieci zostały zaproszone na wycieczkę do parku Miejskiego, mini-zoo, palmiarni i na stadion. Były też upominki i słodki poczęstunek.

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 12.07.2018 | Wyświetleń: 200
Powrót na listę aktualności

Zobacz także