Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

I Legnicki Bieg Papieski

06.06.2011

Pod patronatem Biskupa Legnickiego Stefana Cichego i Prezydenta Legnicy, Tadeusza Krzakowskiego, 5 czerwca br. (niedziela) odbył się I Legnicki Bieg Papieski, upamiętniający wizytę Ojca Świętego Jana Pawła II w Legnicy w 1997 r.

Organizatorami Biegu byli: Parafia p.w. św. Jadwigi Śląskiej w Legnicy, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy, Zespół Szkół Ogólnokształcący nr 2 i Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3.

W Katedrze Legnickiej odbyła się msza dziękczynna, po której nastąpiło oficjalne otwarcie biegu oraz wspólne odśpiewanie „Barki" pod pomnikiem Jana Pawła II. Ponad 400 uczestników z Poznania, Wągrodna, Złotoryi, Chojnowa, Jawora, Głogowa, Pielgrzymki i Legnicy postanowiło tego dnia na sportowo oddać hołd naszemu beatyfikowanemu Papieżowi.

Na dystansie 200 m w kategorii wiekowej 7-9 lat wśród dziewcząt zwyciężyła Dagmara Skulimowska (Legnica), a wśród chłopców Paweł Galik (Legnica). W kategorii wiekowej 10 -12 lat na dystansie 400 m wygrali Katarzyna Wleciak (Legnica) i Patryk Mauer (Legnica).  Na dystansie 600 m w kategorii wiekowej 13-15 lat wśród dziewcząt najszybsza była Ewelina Nowak (Gimnazjum nr 1, Legnica), wśród chłopców - Paweł Wojtusik (Gimnazjum nr 1, Legnica). W kategorii 16-18 latków na dystansie 800 m zwyciężyli: Dominika Nowicka (LUKS Skarbek, Złotoryja) i Paweł Choiński (Gimnazjum nr 1, Legnica).

Bieg główny rozgrywany był na dystansie 3.200 m i prowadził uliczkami Starego Miasta. W kategorii OPEN kobiet wygrała Agnieszka Konaszczuk z Legnicy, a pośród mężczyzn w różnych grupach wiekowych: Mariusz Tokarczyk (Legnica), Krzysztof Jeleń (Głogów), Dariusz Boratyn (Legnica), Alfred Świerczek (Chojnów). W kategorii 60 lat i powyżej bezkonkurencyjny był Stanisław Dąbrowski z Legnicy.

Wśród wszystkich uczestników biegów dzieci i młodzieży rozlosowany został rower. Szczęście uśmiechnęło się do Magdaleny Muchy z Gimnazjum nr 1 w Legnicy. Zwycięzców biegu głównego uhonorowano medalami, dyplomami i pucharami oraz sprzętem sportowym.

Nagrodzono także twórców logo Biegu Papieskiego, którymi są Alina Biernaczyk oraz Bartosz Polek z VI LO w Legnicy.

Opublikował: mbanaszkiewicz_l | Dodano: 06.06.2011 | Wyświetleń: 402