Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

I Regionalne Forum Wolontariatu w Legnicy. Pozytywna energia i satysfakcja

I Regionalne Forum Wolontariatu w Legnicy. Pozytywna energia i satysfakcja
02.12.2019
I Regionalne Forum Wolontariatu w Legnicy. Pozytywna energia i satysfakcja

Centrum wolontariatu miejskiego #TEAMLegnica i Urząd Miasta przy wsparciu finansowym KGHM Polska Miedź SA zorganizowali w Hotelu Qubus dwudniowe (2-3 grudnia) I Regionalne Forum Wolontariatu pod hasłem Uzależnieni od pomagania.

Przybyło ponad dwustu gości, młodych i starszych, zaangażowanych w niesienie pomocy ludziom będącym w potrzebie, z kilku krajowych ośrodków, z naszego regionu i miasta. Dzielą się swymi doświadczeniami w działalności wolontariackiej. Dyskutują nad istotą tej idei, jej skutecznych rozwiązaniach organizacyjnych i prawnych. Specjaliści z tej sfery aktywności społecznej, przybyli z Warszawy, Darłowa i Legnicy, prowadzą prelekcje.

- Forum jest platformą wymiany doświadczeń, dotyczących działalności wolontariackiej, ale też inspiracją dla młodych osób, szukających dopiero informacji, jak zacząć działać – podkreślał prezydent Tadeusz Krzakowski, otwierając Forum. – Realizując w mieście projekt #TEAMLegnica, już od dwóch lat, stawiamy na jego ogromną wartość edukacyjną. Nasi wolontariusze muszą mieć dostęp do autorytetów w tej dziedzinie. Forum im to zapewni. Zaprosimy też samorządy z Zagłębia Miedziowego, bo nasze działania wolontariackie wzbudzają duże zainteresowanie regionalne – mówił prezydent.

W tej części Forum poruszona była także problematyka wolontariatów zagranicznych – czy takie działanie to hit, czy kit? Z wystąpień i porównań z zagranicą wynika, że w kraju i w regionie mamy jeszcze wiele do zrobienia. Ważnym wątkiem debat są związki wolontariatu z samorządami. Okazuje się, że taki model – coraz szerzej działający w Legnicy – ma bardzo motywujący wpływ na integrację lokalnej społeczności.

We wtorek kolejny dzień Forum. Odbędą się zajęcia warsztatowe dotyczące m.in. promowania inicjatyw społecznych i wolontariat w social mediach, aspekty formalno-prawne wolontariatu i większe szanse na zdobycie atrakcyjnej pracy dzięki własnym doświadczeniom wolontariusza.

Galeria zdjęć

Opublikował: Barbara Sielicka | Dodano: 02.12.2019 | Wyświetleń: 381
Powrót na listę aktualności

Zobacz także