Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Ilustracje do czytania w Galerii Satyrykon. Zapraszamy na wystawę i wernisaż

Ilustracje do czytania w Galerii Satyrykon. Zapraszamy na wystawę i wernisaż
10.09.2019

W Galerii Satyrykon (Rynek 36) można już oglądać nową wystawę Ilustracje do czytania Katarzyny Bogdańskiej. Wernisaż odbędzie się w piątek (13 września), o godz. 18.30. Wstęp bezpłatny.

Wystawa prezentuje ilustracje prasowe autorki, stworzone m.in. na potrzeby ważnych społecznie reportaży w „Wysokich Obcasach”, ale nie tylko. Na wystawie prezentowane są m.in. prace „Piersi pod ochroną” czy „Żylaki”, które zdobyły międzynarodowe nagrody i światowe uznanie.

- Tytuł wystawy „Ilustracje do czytania” jest bardzo znaczący. Patrząc bowiem na prace autorki, od razu można się domyślić, jakiemu tematowi poświęcony był ilustrowany przez nią artykuł. Jej prace są psychologiczne, wyraziste, naprawdę świetne. Zapraszamy na tę wystawę - mówi Janina Szlempo z Galerii Satyrykon.

Katarzyna Bogdańska studiowała malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Mieszka i pracuje w stolicy. Jest cenioną ilustratorką prasową w kraju i za granicą. W przyszłym roku, w Stanach Zjednoczonych, ukaże się pierwsza ilustrowana przez nią książka dla dzieci. Jej ilustracje są publikowane w najważniejszych, opiniotwórczych magazynach świata (m.in. w The Boston Globe, The Washington Post, ProPublica, The Atlantic, Harvard Magazine, Fletcher Magazine, Politico, Yes! Magazine) i nagradzane na prestiżowych, międzynarodowych konkursach.

(Źródło: LCK)

 

 
Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 10.09.2019 | Wyświetleń: 371
Powrót na listę aktualności

Zobacz także