Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Jacek Proć wraca z Moskwy z brązowym medalem. Katarzyna Szałańska Mistrzynią Polski w Zgierzu

Jacek Proć wraca z Moskwy z brązowym medalem. Katarzyna Szałańska Mistrzynią ...
27.07.2010
W Pucharze Europy rozegranym podczas weekendu w Moskwie Jacek Proć z Ośrodka Sportów Łuczniczych „Strzelec” Legnica w pojedynku o brązowy medal pokonał 6:2 w setach Evgeny Rygzenova z Rosji i stanął na podium. W drodze po trzecie miejsce nasz zawodnik:

• w 1/32 wygrał z Vengerov Roman (AZE)  4:2,
  • w 1/16 wygrał z Christodoulou C. (CYP) 4:0,
  • w 1/8 wygrał z Nespoli  M. (ITA) 4: 3,
  • w ¼ wygrał  z Tonelli  A. (ITA) 6:2.

O wejście do ścisłego finału przegrał jednak z A. Fernandezem (ESP)  1:7. Ostatecznie polscy łucznicy znaleźli się w Pucharze na IV miejscu.

W niedzielę (25 lipca) zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Zgierzu. W ogólnej klasyfikacji nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca: w łukach klasycznych młodzieżowców – Ewa Strzelczyk – 11, Mateusz Janusz – 27. Wśród juniorów Jakub Magda był 4, a Michał Gomoliszek 27.

W konkurencji łuków bloczkowych pierwsze miejsce i tytuł Mistrzyni Polski zdobyła Katarzyna Szałańska. Ustanowiła ona 4 rekordy Polski Juniorek oraz uzyskała wynik na miarę „gwiazdy FITA” za 1319 punktów. Po raz pierwszy w historii polskiego łucznictwa juniorka uzyskał tak doskonały rezultat.
Piąte miejsce wywalczyła Alicja Kuchar, a trzecie zajął Bartosz Gorczyca. (Na zdjęciach Katarzyna Szałańska).