Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Jadwiga Zienkiewicz oraz Janina Mazur odwiedziły kolonistów w Kudowie Zdroju

Jadwiga Zienkiewicz oraz Janina Mazur odwiedziły kolonistów w Kudowie Zdroju
23.08.2019

Zastępca prezydenta Jadwiga Zienkiewicz oraz wicestarosta powiatu legnickiego Janina Mazur odwiedziły dzieci wypoczywające na koloniach w Kudowie Zdroju, zorganizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy. Wszystkim uczestnikom kolonii wręczyły słodycze i upominki.

Panie spotkały się z ponad czterdziestoosobową grupą dzieci i wychowawców. Obejrzały program artystyczny przygotowany z okazji 100-lecia TPD. Zapoznały się z warunkami pobytu w Hotelu Uzdrowiskowym St. George, gdzie przebywają dzieci.

W bieżącym roku z 10 turnusów kolonijnych i akcji „Lato w mieście”, zorganizowanych przez Oddział Miejski TPD w Legnicy oraz Koła Przyjaciół Dzieci zajmujące się osobami niepełnosprawnymi, skorzystało ponad 700 dzieci, w tym około 400 z Legnicy.

Kolonie odbywały się w atrakcyjnych i przyjaznych dzieciom ośrodkach w Międzyzdrojach i Warszawie, gdzie wspólnie z dziećmi z Drohobycza - naszego miasta partnerskiego na Ukrainie, gościły w Pałacu Prezydenckim, gdzie spotkały się z prezydentem  Andrzejem Dudą i jego małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.

(Źródło: TPD Legnica)

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 23.08.2019 | Wyświetleń: 331
Powrót na listę aktualności

Zobacz także