Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Jedyny taki rajd rowerowy

Jedyny taki rajd rowerowy
02.10.2014

Dziś (2 października) sprzed legnickiego Urzędu Miasta wyruszyła niezwykła wyprawa rowerowa, której uczestnikami są osoby niewidzące i głuchoniewidome. Ci niezwykli kolarze pokonali już ponad 1.300 kilometrów. Przed nimi ostatni etap z Legnicy do Krakowa.

Jednym z uczestników tego niezwykłego rajdu „Nie widząc przeszkód, jeżdżę na rowerze” jest 30–letni Michał Majchrzak z Bochni. Od kilku lat widzi tylko kontury. Ale mimo tej ułomności, jest zapalonym kolarzem, który przejechał tysiące kilometrów. Jest to możliwe dzięki pomocy innych osób. – Jeździmy w tandemie (rower dwuosobowy) – mówi pan Michał. –Ja niczego nie muszę się obawiać, bo mój przewodnik kieruje rowerem. Dla mnie to wielka przygoda i możliwość poznania świata. Dzięki temu pokonuję własne słabości i bariery. Uświadamiamy też społeczeństwu, że mamy marzenia i je realizujemy.

Przewodnikiem pana Michała podczas tej wyprawy jest Marcin Kozioł z Chrzanowa. – Aktywizujemy osoby niepełnosprawne – dodaje pan Marcin. – Pokazujemy im, że mogą uczestniczyć w takich przedsięwzięciach. Na każdym odcinku dołączają do nas kolejni uczestnicy.

Jedyny taki rajd rowerowy

Jedyny taki rajd rowerowy

Jedyny taki rajd rowerowy

Jedyny taki rajd rowerowy

Z tymi ambitnymi kolarzami, przed wyruszeniem na liczący 110 km etap do Brzegu, spotkał się prezydent Tadeusz Krzakowski. Wręczył im upominki, życzył sukcesów i szczęśliwego dojechania do mety.

Z inicjatywą wypraw „Nie widząc przeszkód, jeżdżę na rowerze” wyszło Stowarzyszenie Travelling Inspiration. Organizuje ono wyprawy tandemowe dla osób niewidomych i głuchoniewidomych. W 2013 r. uczestnicy tego projektu objechali połowę Polski, pokonując 1.300 km – trasę z Krakowa do Władysławowa. W tym roku w pierwszym etapie przejechali 400 km z Władysławowa do Międzyzdrojów, a stąd - do Legnicy. Z naszego miasta wyruszyli dzisiaj do Krakowa.

Opublikował: mbanaszkiewicz_l | Dodano: 02.10.2014 | Wyświetleń: 204
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

INFORMACJA

27 grudnia br. Urząd Miasta będzie nieczynny

Z wyjątkiem wydziałów: Spraw Obywatelskich, Urzędu Stanu Cywilnego, Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

14 grudnia br. (sobota) Urząd Miasta będzie czynny w godzinach 7:30-15:30

Jednocześnie informujemy:

24 grudnia 2019r. jest dniem wolnym dla Wydziału Spraw Obywatelskich,

24 grudnia 2019r. Urząd Stanu Cywilnego będzie pełnił dyżur w zakresie rejestracji zgonów.