Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Jeszcze więcej Filmowego Festiwalu Wolności w Legnicy

Jeszcze więcej Filmowego Festiwalu Wolności w Legnicy
10.10.2018

W niedzielę, 14 października o godz. 16.00 w kinie Piast, pokazem filmu „Sanatorium pod klepsydrą” rozpocznie się kolejna, legnicka odsłona Filmowego Festiwalu Wolności. W każdą niedzielę, aż do 11 listopada, zapraszamy na pokazy pięciu najlepszych polskich filmów, wybranych przez widzów Dolnego Śląska w plebiscycie Filmowego Festiwalu Wolności

14 października Filmowy Festiwal Wolności ponownie zawita do Legnicy. Od tego dnia w każdą niedzielę o godz. 16.00, aż do Narodowego Święta Niepodległości, będzie okazja do obejrzenia najwybitniejszych polskich tytułów, wybranych przez widzów w festiwalowym plebiscycie. To program różnorodny i ciekawy - od kultowej komedii „Miś” Stanisława Barei przez eksperymentalne „Sanatorium pod klepsydrą” Wojciecha Jerzego Hasa, aż po epickie „Noce i dnie” Jerzego Antczaka.

Wstęp na wszystkie seanse i wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny dzięki dotacji fundacji KGHM Polska Miedź oraz wsparciu zarządu województwa dolnośląskiego. Wejściówki dostępne będą w Kinie Piast na 5 dni przed projekcją. Więcej informacji znajduje się na stronie: festiwalwolnosci.pl.

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości Odra-film przypomina najważniejsze polskie filmy minionych dekad. Pokazom towarzyszą spotkania z twórcami i dyskusje z zaproszonymi gośćmi. W kinie Piast legniczanie mieli już okazję zobaczyć trzy doskonałe produkcje Waldemara Krzystka: „W zawieszeniu” z Jerzym Radziwiłłowiczem i Krystyną Jandą, „Małą Moskwę” oraz „Fotografa”. Waldemar Krzystek był także gościem Gali Finałowej festiwalu w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej.

Program festiwalu:

14.10 (niedziela), godz. 16.00 - pokaz filmu „Sanatorium pod klepsydrą” oraz prelekcja

21.10 (niedziela), godz. 16.00 - pokaz filmu „Nóż w wodzie” oraz prelekcja

28.10 (niedziela), godz. 16.00 - pokaz filmu „Miś” oraz prelekcja

4.11 (niedziela), godz. 16.00 - pokaz filmu „Pociąg” oraz prelekcja

11.11 (niedziela), godz. 16.00 - pokaz filmu „Noce i dnie” oraz prelekcja

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 10.10.2018 | Wyświetleń: 859
Powrót na listę aktualności

Zobacz także