Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Juniorzy Legnickiego Klubu Taekwon-do najlepsi w Polsce

Juniorzy Legnickiego Klubu Taekwon-do
15.05.2019
Juniorzy Legnickiego Klubu Taekwon-do

W miniony weekend w Białej Podlaskiej rozegrano XXVIII Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Taekwon-do. Zawodnicy LKT Legnica z dorobkiem trzech złotych i trzech srebrnych medali ponownie okazali się najlepsi w kraju.

Medale oraz wysoko punktowane miejsca przyniosły dodatkowo blisko 100 punktów wliczanych do rankingów klubów, gmin i województw w ramach prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki Systemu Sportu Młodzieżowego.

Najlepszą zawodniczką mistrzostw została niedawno upieczona Wicemistrzyni Świata Monika Kowalczyk, która wspólnie z klubową koleżanką Wiktorią Miądzel zdominowały rywalizację w walkach do 65 kg oraz w konkurencji technik specjalnych. W obu przypadkach złote medale przypadły w udziale Monice, a srebrne Wiktorii. Znakomicie w mistrzostwach zaprezentował się również kadrowicz z Legnicy, Paweł Woźniak. Po czterech wygranych pojedynkach pewnie sięgnął po swój pierwszy tytuł Mistrza Polski Juniorów, tryumfując w kategorii do 68 kg. Wspomniana trójka świetnym startem w krajowym czempionacie zapewniła sobie praktycznie powołania do Reprezentacji Polski na październikowe Mistrzostwa Europy Sarajewo 2019.

Życiowy sukces w Białej Podlaskiej osiągnęła również Klaudia Danielewska, która w swoim piątym starcie w mistrzostwach Polski po raz pierwszy sięgnęła po medal. Klaudia wywalczyła tytuł Wicemistrzyni Polski w walkach do 50 kg. W kategorii juniora dla LKT Legnica punktowali również Bartosz Redyk i Dominika Danielewicz.

Swoje medale wywalczyli również młodzieżowcy. Tytuł Mistrza Polski w kategorii do 78 kg zdobył Marcin Blicharski, a jego młodszy brat Maciej Blicharski sięgnął po srebrny medal w kategorii do 85 kg.

Sukcesy w tegorocznych mistrzostwach to jedno z najważniejszych osiągnięć klubowych LKT Legnica. Warto podkreślić, że sukcesy legnickich juniorów i młodzieżowców nie byłyby możliwe bez wieloletniego wsparcia finansowego dla legnickiego klubu ze strony Urzędu Miasta i Fundacji KGHM Polska Miedź.

Galeria zdjęć

Opublikował: Barbara Sielicka | Dodano: 15.05.2019 | Wyświetleń: 283
Powrót na listę aktualności

Zobacz także