Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

KGHM sfinansuje legnickie projekty zdrowotne

KGHM sfinansuje legnickie projekty zdrowotne
04.10.2019
KGHM sfinansuje legnickie projekty zdrowotne

Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski oraz wiceprezes Zarządu KGHM Polska Miedź Radosław Stach w obecności ministra Adama Lipińskiego podpisali umowę przekazania darowizny dla Legnicy. Miedziowa spółka przekaże 300 tysięcy zł na wsparcie programów promocji zdrowego stylu życia i integracji społecznej.

Przekazane środki finansowe obejmują dwa projekty, które zrealizowane zostaną jeszcze w tym roku. Wśród wspieranych przedsięwzięć znajduje się program promocji zdrowia, aktywności sportowej i integracji rodziny pn. „Zdrowie to u nas rodzinne” oraz kampania społeczno-edukacyjna, skierowana do legnickich szkół i organizacji pozarządowych, angażująca wolontariuszy pn. „Uzależnieni od pomagania”. Ta kampania zostanie przeprowadzona w oparciu o idee miejskiego projektu #TEAMLEGNICA – Centrum Wolontariatu Miejskiego.

W organizację projektu „Zdrowie to u nas rodzinne” miasto zamierza włączyć również organizacje pozarządowe, kluby sportowe, a także podmioty gospodarcze, specjalizujące się w usługach podnoszących aktywność społeczną i promujących zdrowy styl życia. Jednym z elementów projektu jest promocja zdrowego odżywiania dzieci w miejskich przedszkolach oraz cykl warsztatów kulinarnych, integrujących lokalną społeczność Legnicy.

- Przyświecają nam wspólne cele. Chcemy, by mieszkańcy Legnicy, w tym pracownicy KGHM, byli zdrowi, aktywni fizycznie i mieli wysoką świadomość społeczną - powiedział Tadeusz Krzakowski. - Zaproponowane przez nas projekty wpisują się doskonale w politykę Polskiej Miedzi – firmy społecznie odpowiedzialnej, stawiającej na rozwój nie tylko technologii, ale też edukację mieszkańców naszego regionu – dodał prezydent.

KGHM Polska Miedź S.A. jest liderem polskiej gospodarki, przyczyniającym się do rozwoju miast i gmin. Od lat prowadzi aktywny dialog z samorządami i społecznością lokalną, szczególnie dużo uwagi poświęcając zdrowiu i bezpieczeństwu mieszkańców.

- Jesteśmy największym i najważniejszym pracodawcą w regionie. Wsparcie dla mieszkańców gmin postrzegamy jako nasze zobowiązanie i inwestycję, bo rozumiemy, że przyszłość budujemy z ludźmi - naszymi pracownikami, ich rodzinami i sąsiadami. Szanujemy potrzeby i zaangażowanie partnerów dialogu społecznego i chcemy wspólnie działać na rzecz dobra mieszkańców Zagłębia Miedziowego – powiedział wiceprezes zarządu KGHM, Radosław Stach.

Jak podkreśliła podczas konferencji prasowej Anna Osadczuk, dyrektor Departamentu Komunikacji KGHM, firma prowadzi politykę zrównoważonego rozwoju, jednocześnie dbając o jej stabilność i efektywność: - Polska Miedź współpracuje z okolicznymi gminami między innymi przy strategiach ich rozwoju, zatrudnia mieszkańców pobliskich miejscowości, wspiera lokalnych sportowców poprzez sponsoring i program „Miedziane Rywalizacje” oraz wspomaga samorządy lokalne podatkami. Mieszkańcy Legnicy otrzymują wsparcie także poprzez dotacje Fundacji KGHM Polska Miedź.  

O społecznej odpowiedzialności biznesu w kontekście KGHM mówił podczas konferencji poseł i sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Adam Lipiński: – Odczuwam wielką satysfakcję z dzisiejszego porozumienia, związanego z programami zdrowotnymi dla Legnicy. Odpowiedzialność społeczna KGHM to także potężne inwestycje w Hucie Miedzi, która się unowocześnia i jednocześnie przeznacza znaczne kwoty na ochronę środowiska i poprawę jakości powietrza w mieście.  

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 04.10.2019 | Wyświetleń: 2046
Powrót na listę aktualności

Zobacz także