Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Kolejna wyprawa Piotra Ziętala. Obieżyświat objedzie Słowację i Czechy

Kolejna wyprawa Piotra Ziętala. Obieżyświat objedzie Słowację i Czechy
08.06.2018

Już 15 czerwca na kolejną rowerową wyprawę wyruszy legnicki obieżyświat, Piotr Ziętal, który na co dzień jest listonoszem. Start, jak zawsze rankiem, spod fontanny Neptuna w Rynku.

 - Tym razem wybieram się w samotną, 24-dniową podróż dookoła Słowacji i Czech. Około 3000 km. Trasa będzie przebiegać wzdłuż granic tych dwóch krajów. Do tej pory, przez 28 lat rowerowej przygody, przekręciłem na rowerze ponad 110 tys. km – mówi Piotr.

Legnicki cyklista objechał Litwę, Łotwę i Estonię, Węgry, Czechy, Polskę, kraje bałkańskie - Serbię, Bułgarię, Macedonię, Albanię, Czarnogórę, Chorwację, Bośnię i Hercegowinę. Pokonany przez niego dystans jest już prawie trzykrotnie większy od długości równika. Wszędzie promuje swoje miasto.

- Wyprawę dedykuję mojej kochanej Dorotce – uśmiecha się Piotr. - Kciuki trzymają za mnie syn Konrad z Anią i wnuczkiem Aronkiem, przyjaciele i znajomi.

My też trzymamy kciuki za legnickiego obieżyświata.

 

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 08.06.2018 | Wyświetleń: 599
Powrót na listę aktualności

Zobacz także