Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Kolejne nowoczesne i energooszczędne latarnie staną na Tarninowie

Kolejne nowoczesne i energooszczędne latarnie staną na Tarninowie
11.09.2019

Zarząd Dróg Miejskich rozstrzygnął dwa przetargi na zainstalowanie około 50 energooszczędnych i nowoczesnych latarni na Tarninowie.

Legnicka firma Izobet, która złożyła najkorzystniejszą ofertę (nieco ponad 226 tys. zł), zainstaluje kilkanaście latarni na ul. Oświęcimskiej i św. Elżbiety. Oświetlenie swoją stylistyką będzie nawiązywało do zabytkowej architektury dzielnicy. Planowany termin zakończenia prac pod koniec tego roku.

Z kolei firma Jarotel wygrała przetarg na montaż 30 latarni na ul. Kolbego (od Złotoryjskiej do Wojska Polskiego) i Okrzei (od Grunwaldzkiej do Andersa). Wartość tej inwestycji to ok. 267 tys. zł. Planowane jest wykonanie prac do końca roku.

Montaż nowych lamp jest kolejnym już etapem wymiany oświetlenia ulicznego dzielnicy Tarninów. W ostatnich latach zainstalowano nowe latarnie na ulicach Korfantego, Łukasińskiego, Roosevelta, Mickiewicza, Chłapowskiego i Traugutta.

- Dotychczas na Tarninowie zamontowaliśmy ok. 200 nowych, stylizowanych latarni – mówi Andrzej Szymkowiak, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich. – Obecnie przygotowujemy się do realizacji podobnych projektów w innych częściach miasta.

 

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 11.09.2019 | Wyświetleń: 461
Powrót na listę aktualności

Zobacz także