Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Kolejny milion złotych dla PWSZ na dalszy rozwój

Kolejny milion złotych dla PWSZ na dalszy rozwój
13.02.2020

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Legnicy otrzyma milion zł subwencji przyznanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Legnicka uczenia jest jedną z dwóch szkół zawodowych na Dolnym Śląsku i jedną z 15 w kraju, które taką pomoc otrzymają.

- Wsparcie w ramach Dydaktycznej Inicjatywy Doskonałości jest zagwarantowane w Konstytucji dla Nauki. Co roku maksymalnie 15 publicznych uczelni zawodowych, które mogą pochwalić się najlepszymi wynikami, jeśli chodzi o zawodowe losy swoich absolwentów, otrzymuje dodatkowe pieniądze – mówi Mirosław Szczypiorski, rzecznik PWSZ. .

Premia finansowa jest wypłacana uczelniom w formie subwencji, która zapewnia większą elastyczność w dysponowaniu pieniędzmi. Uczelnie mogą wydać środki na cele, które podniosą jakość kształcenia, np. na zakup pomocy dydaktycznych, zatrudnienie praktyków w uczelniach, stypendia dla studentów, kursy i szkolenia podnoszące kompetencje kadry dydaktycznej, modernizację laboratoriów.

Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości to element realizacji planu zrównoważonego rozwoju, który zakłada, że każdy region Polski, a także każdy typ szkoły wyższej – niezależnie od tego, czy to uczelnia akademicka, czy zawodowa – musi mieć odpowiednie warunki do funkcjonowania.

 

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 13.02.2020 | Wyświetleń: 634
Powrót na listę aktualności

Zobacz także