Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Komisja sportu Związku Miast Polskich pod wrażeniem naszych osiągnięć

Komisja sportu Związku Miast Polskich pod wrażeniem naszych osiągnięć
29.05.2019

  

- Jesteśmy pod wrażeniem sportowego rozmachu i osiągnięć Legnicy – mówi Ewa Bąk,  przewodnicząca komisji sportu Związku Miast Polskich. - Miasto dba zarówno o rozwój sportu amatorskiego, jak i wyczynowego.

W Legnicy odbywa się wyjazdowe posiedzenie komisji sportu Związku Miast Polskich (29-30 maja). Kilkudziesięciu delegatów z całego kraju podsumowało kończącą się VII kadencję tego gremium i wybrało władze komisji na lata 2019-2023. Przewodniczącą kolejny już raz została dr Ewa Bąk, dyrektor wydziału sportu w Poznaniu. Do prezydium powołano Zbigniewa Rutkę, zastępcę dyrektora wydziału oświaty, kultury i sportu Urzędu Miasta Legnicy.

Gospodarzem dzisiejszego spotkania był prezydent Tadeusz Krzakowski, wieloletni przewodniczący komisji rewizyjnej Związku Miast Polskich, a obecnie członek jego zarządu. Podziękował za wybór Legnicy na miejsce tego posiedzenia. – Cieszę się z takiego wyboru, gdyż członkowie komisji sportu ZMP reprezentują miasta o doskonale rozwiniętym życiu sportowym.

Prezydent Tadeusz Krzakowski zaprezentował gościom rozwój i osiągnięcia sportu legnickiego. Podkreślił, że budżetowe nakłady na inwestycje sportowe, sport dzieci i młodzieży, utrzymanie bazy, wsparcie działań sportowych organizacji i stowarzyszeń, stypendia i nagrody oraz imprezy i wydarzenia wyniosą w tym roku ponad 12 mln zł.

Komisja obejrzała dzisiaj legnickie obiekty sportowe – pumptrack, skatepark, basen Delfinek, a w czwartek odwiedzi m.in. Stadion im. Orła Białego i kompleks lekkoatletyczny w parku Miejskim.

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 29.05.2019 | Wyświetleń: 532
Powrót na listę aktualności

Zobacz także