Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Końcowa sprzedaż węgla po preferencyjnych cenach

Końcowa sprzedaż węgla po preferencyjnych cenach
08.05.2023

Legnica rozpoczyna końcową sprzedaż węgla (11,24 ton groszku). Cena preferencyjna zakupu 1 tony wraz z dostawą wynosi 2 tys. zł brutto.

W związku z nowelizacją ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe  obecnie przy sprzedaży końcowej nie stosuje się limitów ilościowych dla jednego gospodarstwa domowego oraz możliwy jest zakup węgla przez mieszkańców innych gmin, o ile są oni uprawnieni do dodatku węglowego i posiadają stosowne zaświadczenie ze swojej gminy.

Przeznaczony do sprzedaży węgiel pochodzi z Polskiej Grupy Górniczej Spółka Akcyjna - KWK Staszic – Wujek. Wartość opałowa groszku wynosi 29 873 kJ/kg.

Wnioski przyjmowane będą do dnia 15.06.2023 r. i rozpatrywane w kolejności wpływu do wyczerpania ilości węgla przeznaczonego do sprzedaży końcowej.

Wniosek w załączeniu.

Wniosek można złożyć:

  1. W wersji papierowej, w Urzędzie Miasta Legnicy pl. Słowiański 8 w Biurze Obsługi
    Klienta pok. nr 5 stanowisko nr 3 w godzinach pracy Urzędu.
  2. W wersji elektronicznej za pośrednictwem platformy ePUAP.

Wnioski o preferencyjny zakup węgla zostaną zweryfikowane na podstawie danych dotyczących przyznanego dodatku węglowego oraz zgłoszeń do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku, wnioskodawca otrzyma zawiadomienie, że przysługuje mu prawo do preferencyjnego zakupu. We wskazanym w zawiadomieniu terminie wnioskodawca będzie zobowiązany do dokonania wpłaty na wskazane konto lub w kasie Urzędu Miasta Legnica. W przypadku pytań prosimy o kontakt pod numerem tel. 76 7212253.

Oferowany do sprzedaży węgiel posiada niezbędne certyfikaty jakości.

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 08.05.2023 | Wyświetleń: 418
Powrót na listę aktualności

Zobacz także