Krwiożercza, brutalna i magiczna dżungla w legnickiej palmiarni

Krwiożercza, brutalna i magiczna dżungla w legnickiej palmiarni
16.05.2018
Krwiożercza, brutalna i magiczna dżungla w legnickiej palmiarni

Już w czerwcu (15-17 czerwca, piątek – niedziela) w legnickiej palmiarni i mini-zoo po raz drugi zapanuje krwiożercza, wyjątkowo brutalna i magiczna dżungla, czyli Festiwal Roślin Owadożernych.

Przed rokiem impreza ta odniosła niebywały sukces frekwencyjny. Unikatowa ekspozycja przyciągnęła do zabytkowego parku ponad 20 tysięcy zaciekawionych dzieci, młodzieży, seniorów, hobbystów, miłośników roślin i kwiatów z Legnicy oraz wielu innych, nawet odległych miejscowości.

- Jestem pewna, że druga edycja festiwalu odniesie podobny sukces – mówi z uśmiechem Henryka Zdziech, miejski ogrodnik. – Będzie wiele nowości i niespodzianek. Już dzisiaj zapraszamy legniczan i gości.

Co znajdziemy i zobaczymy pośród tej niezwykłej kolekcji? Niebezpieczne dzbaneczniki, szybkie muchołówki, lepkie rosiczki czy gigantyczne kapturnice. Te najpiękniejsze, najbardziej żarłoczne i największe z całego świata przyjadą do Legnicy, specjalnie na wystawę.

Bystrzy obserwatorzy przekonają się, że te wyjątkowe rośliny potrafią liczyć, a nawet odmierzać czas. Dzięki specjalnej strefie dydaktycznej oraz prowadzonym w palmiarni warsztatom, zwiedzający poznają najbardziej interesujące ciekawostki z życia i obyczajów zielonych zabójców, ale też dowiedzą się, jak z łatwością można uprawiać je na własnym parapecie.

W specjalnej strefie sprzedaży, będzie można kupić prosto od hodowców rośliny idealne dla każdego amatora, na domowy parapet, ale też rzadkie i kolekcjonerskie gatunki dla wytrawnych hodowców. Znajdą się również akcesoria do uprawy roślin, dodatki i roślinne gadżety.

Pełna zadziwiających form botanicznych będzie cała strefa egzotyki. Znajdziemy tam m.in. tillandsie, ciekawe storczyki, żywe kamienie, mimozy i wiele, wiele innych, nieowadożernych, jednak wyjątkowo fascynujących roślin z całego świata. One też mogą trafić do naszych domów i ogrodów.

Galeria zdjęć

Opublikował: Małgorzata Banaszkiewicz | Dodano: 16.05.2018 | Wyświetleń: 149
Powrót na listę aktualności

Zobacz także