Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Kto siedzi na miedzi (-y)?

Kto siedzi na miedzi (-y)?
23.08.2017

W niedzielę, 27 sierpnia o godzinie15.00, na Dziedzińcu Akademii Rycerskiej już po raz piąty, w ramach Legnickiego Festiwalu Kultur, poznamy odpowiedź na tytułowe pytanie. Wstęp na pełen atrakcji festiwal jest bezpłatny.

Wydarzenie jest interdyscyplinarną prezentacją kultur tradycyjnych, występujących na terenie Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego. Składają się na nie występy artystyczne zespołów folklorystycznych, warsztaty zanikających zawodów, prezentacje stoisk z rękodziełem i kulinariami.

Impreza pokazuje, że w regionie wciąż żywa jest bogata kultura tradycyjna, którą kultywują polscy reemigranci z Bośni (ich główne skupisko znajduje się w powiecie bolesławieckim), Bukowiny (wieś Koźlice koło Głogowa), Łemkowie (w okolicach Legnicy i Lubina znajduje się ich największe skupisko w Polsce), Romów, Polaków z Kresów i Niemców.

Działający przy Legnickim Centrum Kultury, które jest organizatorem festiwalu, Zespół „Legnica” zaprezentuje przywracany folklor Pogórza Kaczawskiego.

Źródłó;LCK

Opublikował: zmulek_l | Dodano: 23.08.2017 | Wyświetleń: 383
Powrót na listę aktualności

Zobacz także