Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Kto wybuduje bulwar nad Kaczawą? Miasto poszukuje wykonawcy

Kto wybuduje bulwar nad Kaczawą? Miasto poszukuje wykonawcy
19.07.2018
Kto wybuduje bulwar nad Kaczawą? Miasto poszukuje wykonawcy

Ogłoszony został przetarg na wyłonienie wykonawcy budowy bulwaru nad Kaczawą wraz przebudową ul. Nadbrzeżnej. Zadanie będzie realizowane w ramach „Rewitalizacji zdegradowanych obszarów Zakaczawia w Legnicy”. Termin składania ofert do 2 sierpnia tego roku.

Inwestycja obejmie  obejmuje przebudowę ulicy Nadbrzeżnej i budowę bulwaru na powierzchni ok. 4.655 m2. W części drogowej  przebudowana zostanie jezdnia i chodniki oraz powstaną zatoki postojowe na ul. Nadbrzeżnej. Bulwar zbudowany zostanie z kostki i płyt kamiennych. Zagospodarowane będą pasy zieleni.  

 To będzie świetne miejsce na spacer i relaks. Powstaną tutaj miejsca do wypoczynku – ławki, leżanki. Skwery zieleni i małej architektury. Bulwar połączy ul. Kartuską z Wrocławską, która niedawno przeszła gruntowna rewitalizacją. Przypomnijmy, że po drugiej stronie Kaczawy powstał także bulwar, który cieszy się wśród legniczan popularnością.   

W ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji na lata 2015–2020 przyjętych było 12 projektów dotyczących Zakaczawia. Zrealizowano już przebudowę ul. Wrocławskiej od placu Sybiraków do Nadbrzeżnej. Zbudowano też kompleks rekreacyjno–sportowy na terenie Szkoły Podstawowej nr 1. I zrewitalizowano kamienice przy ul. Kamiennej i Kościelnej.

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 19.07.2018 | Wyświetleń: 295
Powrót na listę aktualności

Zobacz także