Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

LBO 2019. Nowe chodniki dla mieszkańców Kopernika. Zmiana wykonawcy

LBO 2019. Nowe chodniki dla mieszkańców Kopernika. Zmiana wykonawcy
17.09.2019

Legnicka firma Kawod, która wygrała dwa tygodnie temu przetarg na projekt „Słota bez błota” na osiedlu Kopernika, odmówiła podpisania umowy. W związku z tym Zarząd Dróg Miejskich wybrał do realizacji inwestycji firmę Budromos, która także brała udział w tym przetargu.

Inwestycja obejmuje m.in.: przebudowę i budowę chodnika na odcinku od ul. Heweliusza do pawilonów handlowych przy al. Piłsudskiego 46-54 oraz do kładki dla pieszych nad al. Piłsudskiego. Obejmuje także budowę jezdni o nawierzchni z kostki betonowej w okolicach pawilonów handlowych. Powstaną też miejsca postojowe z ażurowych płyt betonowych dla samochodów osobowych i zainstalowane będzie oświetlenie.

Zadanie będzie wykonane w ramach tegorocznej edycji Legnickiego Budżetu Obywatelskiego. Planowany termin zakończenia prac – 30 listopada 2019 r.

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 17.09.2019 | Wyświetleń: 573
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całej Polski odbywa się najważniejsze dla polskiego rolnictwa obowiązkowe badanie statystyczne – Powszechny Spis Rolny 2020. Spis prowadzony jest  przede wszystkim metodą samospisu internetowego, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej pod adresem spisrolny.gov.plW sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się,  dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego który zadzwoni, aby pozyskać informacje od tych z Państwa którzy są rolnikami i zamieszkują na terenie Legnicy.