Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

LBO 2020. Miasto szuka wykonawcy na modernizację placu zabaw na Piekarach

LBO 2020. Miasto szuka wykonawcy na modernizację placu zabaw na Piekarach
15.09.2020

Ogłoszony został przetarg na przebudowę istniejącego placu zabaw i utworzenie strefy gier oraz aktywnego wypoczynku dla dzieci i ich opiekunów na zielonym terenie Przedszkola nr 19 przy ul. Tatrzańskiej 11 (Piekary A).

Zadanie zostanie zrealizowane w ramach tegorocznej edycji Legnickiego Budżetu Obywatelskiego. Termin składania ofert do 22 września.

Inwestycja obejmuje: przestawienie, demontaż i utylizację istniejących urządzeń zabawowych oraz dostawę i instalację nowych: zestawu sportowego i innych urządzeń. Wykonana będzie brukowana nawierzchnia. Urządzenia wolnostojące nie mogą zawierać metali ciężkich.

Przypomnijmy, że we wcześniejszych edycjach LBO w tej części miasta przy ul. Tatrzańskiej powstała siłownia pod chmurką wraz ze stolikami do gry w karty, szachy i ławkami oraz posadzono drzewka i krzewy.

Z kolei Szkole Podstawowej nr 16 powstał nowoczesny i bezpieczny plac zabaw. Tutaj na sztucznej nawierzchni zamontowano m.in.: sześciokąt wielofunkcyjny z drążkami i linami, trzy wieże, huśtawkę i ławki.

W rejonie ulic: Pomorskiej, Warmińskiej i Karkonoskiej ułożono kilkaset metrów chodników z kostki betonowej. Uporządkowano teren na górce przy siedzibie spółdzielni mieszkaniowej, która zimą służy najmłodszym do zjeżdżania na sankach. Położono tu nawierzchnię szutrową, by nie było ślisko. Teren oświetlają lampy solarne. Odpocząć można na wygodnych ławkach.

Fot. ilustracyjne chodniki w rejonie ulic: Pomorskiej, Warmińskiej i Karkonoskiej

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 15.09.2020 | Wyświetleń: 121
Powrót na listę aktualności

Zobacz także