Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

LBO 2021. Kto zbuduje minirampę na skateparku? Miasto ogłosiło przetarg

LBO 2021. Kto zbuduje minirampę na skateparku? Miasto ogłosiło przetarg
08.06.2021

Ogłoszony został drugi przetarg na rozbudowę skateparku przy ul. Cynkowej w Parku Bielańskim. W ramach tego zadania zostanie zbudowana minirampa do jazdy na rolkach, deskorolce, hulajnodze i bmx.

Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach tegorocznej edycji Legnickiego Budżetu Obywatelskiego. Termin składania ofert do 23 czerwca. Pierwszy przetarg został unieważniony z powodu zbyt wysokiej ceny, przekraczającej możliwości zamawiającego.

Zakres inwestycji obejmuje m.in.: wykonanie w formule zaprojektuj i wybuduj minirampy dwupoziomowej o wymiarach 935x854x120/150 w technologii betonowej, ogrodzenia, opaski wokół obiektu i chodnika z kostki betonowej, a także jej odpowiedniego oświetlenia.

Przypomnijmy. Legnicki skatepark to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej atrakcyjnych tego rodzaju obiektów w regionie. Jest tu betonowy bowl, czyli rampa do jazdy na desce i rolkach oraz różnorodne instalacje. Obiekt jest także przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Dwupoziomowy plac skateparku o wymiarach 62x25 metrów jest ogrodzony i oświetlony. Powstał on w 2013 r.

Ze skateparkiem sąsiaduje zbudowany w 2017 r. pumptrack, czyli asfaltowy tor rowerowy, składający się z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek”, ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzanie się i utrzymywanie prędkości bez pedałowania. Zarówno skatepark, jak i pumptrack, cieszą się olbrzymią popularnością wśród legniczan i gości. Teraz dojdą kolejne atrakcje.

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 08.06.2021 | Wyświetleń: 554
Powrót na listę aktualności

Zobacz także