Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Legnica 100 lat temu i dzisiaj. Poznaj historię miasta

Legnica 100 lat temu i dzisiaj. Poznaj historię miasta
10.10.2018
Legnica 100 lat temu i dzisiaj. Poznaj historię miasta

Wczoraj (9 października) Urząd Miasta wraz z Muzeum Miedzi oraz Fundacją Historyczną Liegnitz.pl rozpoczęli wspólny facebookowy projekt rozpoznawania Legnicy sprzed 100 lat. Codziennie przez dwa tygodnie (do 22 października) opowiadana będzie historia miasta, zatrzymana w kadrze fotograficznym, a jednocześnie połączona z teraźniejszością.

Projekt nawiązuje do obchodzonego w tym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Około 1918 r. Legnica nie była polskim miastem, lecz niemieckim. Jak nasze miasto wyglądało 100 lat temu? Jak bardzo się zmieniło? Jak z Liegnitz stało się Legnicą?

Każde miejsce, każdy budynek ma swoją niepowtarzalną historię, którą przez 14 dni będzie można poznawać. Także przeczytać o miejscach czy obiektach, które kiedyś były wyjątkowe, a których dziś już nie ma. Dowiemy się, jak dawniej wyglądał m.in. Rynek, plac Słowiański, ulice Mickiewicza, Rataja czy Jaworzyńska.

Zapraszamy do śledzenia naszych profili na Facebooku, gdzie zamieszczane będą ciekawie zmontowane zdjęcia oraz historie legnickich miejsc sprzed 100 lat:
https://www.facebook.com/MiastoLegnica/

https://www.facebook.com/Muzeum-Miedzi-w-Legnicy-109151955795974

https://www.facebook.com/Liegnitzpl

Po zakończonym projekcie wszystkie opublikowane historie znajdą się na Facebooku pod hasztagami: #KochamPolskęKochamLegnicę, #Legnica100LatTemu oraz w fotogalerii na stronie www.legnica.eu.

Galeria zdjęć

Opublikował: Barbara Sielicka | Dodano: 10.10.2018 | Wyświetleń: 808
Powrót na listę aktualności

Zobacz także