Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Legnica europejską stolicą łucznictwa

Legnica europejską stolicą łucznictwa
07.08.2018
Legnica europejską stolicą łucznictwa

Na Mistrzostwa Europy w łucznictwie do Legnicy przyjedzie około 500 zawodników i osób towarzyszących z 43 państw Starego Kontynentu. Będą walczyć o tytuły mistrzowskie w kategoriach łuku klasycznego (olimpijskiego) i bloczkowego. Do zdobycia jest 60 medali w konkurencjach indywidualnych, zespołowych oraz drużyn mieszanych.

Dzisiaj (7 sierpnia) prezydent Tadeusz Krzakowski – Przewodniczący Komitetu Honorowego Mistrzostw - odbył spotkanie z przedstawicielami wszystkich instytucji, placówek i służb odpowiedzialnych za organizację tej wielkiej i prestiżowej imprezy.

Po raz pierwszy Polska będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w łucznictwie tarczowym na torach otwartych. Jednocześnie będą to kwalifikacje do Igrzysk Europejskich, które odbędą się w 2019 w Mińsku. Legnica dołączyła do grona takich miast organizatorów, jak Luksemburg, Kopenhaga, Barcelona, Amsterdam czy Nottingham, które w przeszłości były gospodarzami mistrzostw.

Dodatkowym wydarzeniem, które podniesie rangę imprezy, będzie Kongres Sprawozdawczo–Wyborczy Europejskiej Federacji Łuczniczej, zaplanowany na 26 sierpnia. Wówczas w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej wybrane zostaną władze Federacji. Dzień później rywalizację rozpoczną łucznicy. Będzie widowiskowo.

- Organizacja mistrzostw ma dla naszego miasta wiele bardzo pozytywnych aspektów. To impreza o wymiarze europejskim. Dzięki transmisjom telewizyjnym o Legnicy będzie głośno na świecie, co jest ważną korzyścią promocyjną. Przyjadą zawodnicy i goście z całego kontynentu. Gospodarczo skorzystają na tym nasi przedsiębiorcy. Istotny jest też aspekt prestiżowy, społeczny i integracyjny – podkreślił prezydent Tadeusz Krzakowski.

Ceremonia otwarcia – 27 sierpnia, Rynek w Legnicy, godz. 17.00

W programie: przemarsz wszystkich reprezentacji, odczytanie przysięgi przez sportowców i sędziów, uroczyste otwarcie imprezy przez przedstawicieli władz europejskich oraz miejskich, a także program kulturalny.

Kwalifikacje i eliminacje – 28–31 sierpnia, stadion lekkoatletyczny w parku Miejskim

Kwalifikacje i eliminacje wyłonią sobotnich finalistów. Zapraszamy na trybuny oraz do dopingowania polskim łucznikom.

Finały – 1 września, Rynek w Legnicy, godz. 10.00

Podziwianie zmagań finalistów w otoczeniu zabytkowej architektury Rynku, wsparte komentarzem na żywo oraz dopingiem publiczności będzie niezapomnianym wydarzeniem sportowym.

Galeria zdjęć

Opublikował: Barbara Sielicka | Dodano: 07.08.2018 | Wyświetleń: 666
Powrót na listę aktualności

Zobacz także