Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Legnica gości stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

Legnica gości stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia
09.07.2019
Legnica gości stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

      

Prezydent Tadeusz Krzakowski spotkał się we wtorek (9 lipca) z przebywającymi w Legnicy stypendystami Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. 650 grupa studentów będzie gościła w naszym mieście do 15 lipca.

Gośćmi prezydenta podczas konferencji prasowej byli biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski oraz jego współpracownicy z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Biskup wyraził radość z obecności w Legnicy Stypendystów i podziękował współorganizatorom.

- Młodzi mają wiele zdolności, ale by mogli się kształcić, z pomocą finansową przychodzi im Fundacja, a hojność społeczeństwa umożliwia im zdobycie wykształcenia. Innej szansy z różnych powodów nie mieli. Wierzę, że idea Fundacji, jako żywego pomnika Świętego Jana Pawła II, jest i będzie dziełem także na przyszłe pokolenia. W Legnicy stypendyści już korzystają i doznają dobra, które będą dalej przekazywać i pomnażać - podkreślił ordynariusz diecezji legnickiej.

Decyzja o zorganizowaniu dla nich właśnie w Legnicy obozu wakacyjnego podjęta była już w styczniu na spotkaniu w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski, na które zaproszony był m.in. prezydent Tadeusz Krzakowski.

- To szczególne wyróżnienie – powiedział na konferencji gospodarz miasta. - Cieszymy się, że wybrano właśnie Legnicę, którą poznają setki studentów z całego kraju. To wydarzenie ma charakter duchowy, ale jest też ważne dla społecznego życia miasta i jego promocji na zewnątrz. Mogą korzystać z całej naszej infrastruktury i pewien jestem, że mieszkańcy otoczą gości opieką i serdecznością.

Prezydent Krzakowski podziękował wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie obozu, także KGHM Polskiej Miedzi i urzędowi marszałkowskiemu. – Chcemy dzielić się dobrem z gośćmi, dzięki poznaniu naszego wspaniałego miasta i jego mieszkańców.

Z dobrodziejstw programu stypendialnego Fundacji korzysta także około 30 młodych legniczan. Dziś podopiecznych w całym kraju jest ok. 2 tysięcy osob. Od czasu jej założenia wsparcie otrzymało ok. 10 tys. młodych ludzi – od siedmiolatków po absolwentów wyższych uczelni o bardzo różnych specjalnościach.

 W Legnicy stypendyści zamieszkali w seminarium, ale również w kilku przystosowanych do tego miejskich szkołach. Legnicki obóz stypendystów Fundacji ma bardzo bogaty program, m.in.: zwiedzanie legnickich zabytków, kościołów i sanktuariów, udział w mszach i spotkaniach formacyjnych, w III Forum Stypendystów Studentów, w koncercie na Rynku, którym chcą podziękować mieszkańcom, wyjazdy do Legnickiego Pola, do Karpacza i na Śnieżkę, do Krzeszowa. Spotykać się także będą z legnickimi rodzinami.

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 09.07.2019 | Wyświetleń: 307
Powrót na listę aktualności

Zobacz także