Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Legnica II. Powstanie zakład produkujący konstrukcje stalowe

Legnica II. Powstanie zakład produkujący konstrukcje stalowe
12.04.2018

Firma ASC Workes uzyskała pozwolenie na budowę hali przemysłowo – produkcyjnej wraz zapleczem socjalnym na terenach inwestycyjnych Legnica II. To pierwszy inwestor, który rozpocznie budowę zakładu na tym terenie.       

Jak informuje inwestor w zakładzie będą produkowane konstrukcje stalowe. Zakończenie budowy i rozpoczęcie produkcji możliwe jest jeszcze w tym roku. Docelowo zakład będzie rozbudowywany i zatrudni około 100 osób.  

Przypomnijmy. W minionym roku zakończyły się prace drogowe  przy uzbrajaniu i budowie ul. Boiskowej, Handlowej i Myśliwskiej, które skomunikowały atrakcyjne tereny inwestycyjne (Legnica II) z ul. Jaworzyńską, obwodnicą zachodnią i autostradą A-4. Koszt tej inwestycji to około 8 mln 450 tys. zł. Ten układ komunikacyjny posiada drogi oraz infrastrukturę: chodniki, oświetlenie, teleinformatyczną sieć Legman, sieci wodociągowe i kanalizacji sanitarnej i deszczowej, a także zatoki postojowe i autobusowe. Teren inwestycyjny Legnica II, o powierzchni ponad 20 ha, przed kilku laty miasto włączyło do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Legnicy II  przewiduje dla tego terenu funkcje przemysłowe, związane z rzemiosłem, bazami, składami, obsługą komunikacji samochodowej, innymi usługami i administracją. Obecnie jedna z czterech przygotowanych działek ma już swego inwestora.

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 12.04.2018 | Wyświetleń: 1378
Powrót na listę aktualności

Zobacz także