Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Legnica mistrzem wśród samorządowych liderów

Legnica mistrzem wśród samorządowych liderów
28.01.2019

Związek Powiatów Polskich przyznał Legnicy tytuł Super Powiatu. Wyróżnienie związane jest z wynikami samorządów, osiągniętymi w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów za rok 2018. Wśród najlepiej zarządzanych miast na prawach powiatu Legnica zajęła trzecie miejsce, po Nowym Sączu i Rzeszowie.

Jednocześnie Legnica, jako jedyna w grupie 65 miast na prawach powiatu, uzyskała tytuł Mistrza wśród samorządowych liderów.

Tytuły Super Powiatu i Super Gminy przyznawane są samorządom, które uzyskały największy procentowy udział realizacji wszystkich kategorii zawartych w rankingu, a związanych z aktywnością miasta w dziedzinie rozwoju, innowacyjności i zaspokajania potrzeb mieszkańców. Jak pisze Związek Powiatów Polskich na swej stronie internetowej, to rodzaj uhonorowania „Mistrzów wśród Liderów”.

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Oceniając samorządy, eksperci ZPP wydają opinię według wielu kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

Kolejność na liście wyróżnionych uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz od zrealizowanych działań. Ranking jest aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line i trwa nieprzerwanie cały rok.

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 28.01.2019 | Wyświetleń: 565
Powrót na listę aktualności

Zobacz także