Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Legnica w Programie 100 obwodnic. Rząd obiecuje budowę tej ważnej drogi

Legnica w Programie 100 obwodnic. Rząd obiecuje budowę tej ważnej drogi
13.02.2020

Na ogłoszonej przez ministerstwo infrastruktury liście budowy 100 obwodnic jest także nasze miasto. Obwodnica ma powstać w ciągu drogi krajowej nr 94.

Jak informuje ministerstwo, zostały już przygotowane środki na prace projektowe. Decyzja o ujęciu inwestycji w Programie 100 obwodnic pozwoli na budowę tego ważnego obejścia poza granicami miasta. Planowana data ogłoszenia przetargu to I kwartał 2023 r.

„Podstawowym celem budowy obwodnicy Legnicy jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki koncentruje się w mieście na drodze krajowej nr 94 na kierunku od granicy państwa do Wrocławia. Dzięki temu nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości w samej Legnicy. Inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego, biegnącego zarówno w układzie wschód-zachód wzdłuż drogi krajowej nr 94, jak i od północy (od Lubina), w tym usprawni połączenie tego kierunku z autostradą A4. Jednocześnie zachowane zostaną najwyższe wymogi ochrony środowiska, zdrowia i życia mieszkańców oraz zrównoważonego rozwoju” – czytamy w komunikacie ministerstwa infrastruktury.

Fot. ilustracyjne

 

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 13.02.2020 | Wyświetleń: 321
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całej Polski odbywa się najważniejsze dla polskiego rolnictwa obowiązkowe badanie statystyczne – Powszechny Spis Rolny 2020. Spis prowadzony jest  przede wszystkim metodą samospisu internetowego, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej pod adresem spisrolny.gov.plW sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się,  dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego który zadzwoni, aby pozyskać informacje od tych z Państwa którzy są rolnikami i zamieszkują na terenie Legnicy.