Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Legniccy seniorzy wybiorą swoich przedstawicieli do Miejskiej Rady Seniorów

Legniccy seniorzy wybiorą swoich przedstawicieli do Miejskiej Rady Seniorów
09.12.2022

14 grudnia 2022 r. (środa) o godz. 13.00 w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym przy ul. Jordana 17 w Legnicy odbędzie się Forum Wyborcze Legnickich Seniorów, które wyłoni kandydatów do udziału w pracach Miejskiej Rady Seniorów w Legnicy kolejnej, czwartej już kadencji.

Informacje na temat wyborów, w tym formularz zgłoszeniowy oraz Statut Miejskiej Rady Seniorów w Legnicy (w załączeniu), znaleźć można na stronie internetowej www.legnica.eu (w zakładce Strefa seniora/Forum Wyborcze Legnickich Seniorów 2022) oraz w BIP Urzędu Miasta Legnicy w zakładce Tablica ogłoszeń/Ogłoszenia zwykłe. Formularz dostępny jest również w Centrum Dialogu Obywatelskiego, Rynek 4. Osoby zainteresowane udziałem w Forum proszone są o złożenie formularza zgłoszeniowego do 12 grudnia br. do godz. 15.30 w Wydziale Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Legnicy (tel. 76 72 12 222) lub jego przesłanie na adres oks@legnica.eu.

Miejska Rada Seniorów w Legnicy ma charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny. Zgodnie ze Statutem działa na rzecz tworzenia warunków do pobudzania aktywności obywatelskiej osób starszych w naszym mieście oraz rozwijania więzi międzypokoleniowych. Daje seniorom szansę na większy udział w podejmowaniu przez samorząd decyzji w sprawach, które bezpośrednio ich dotyczą. W skład Miejskiej Rady Seniorów w naszym mieście wejść może od 13 do 17 osób, w tym 3 osoby reprezentujące legnickie uniwersytety trzeciego wieku oraz 2 delegowane przez Prezydenta.

- Serdecznie zapraszam wszystkie osoby zainteresowane działalnością na rzecz legnickich seniorów do udziału w grudniowym Forum Wyborczym, które zadecyduje o składzie Rady na najbliższe dwa lata. Zależy mi bardzo na zwiększeniu partycypacji środowisk senioralnych w życiu naszego miasta i kształtowaniu polityk publicznych samorządu. Proszę jednocześnie o rozpropagowanie informacji o tej inicjatywie wśród osób i organizacji, którym bliska jest problematyka senioralna – zaprasza prezydent Tadeusz Krzakowski.

 

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 09.12.2022 | Wyświetleń: 617
Powrót na listę aktualności

Zobacz także