Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Legniccy taekwondocy znowu z medalami

13.03.2012

Kolejny dobry start zaliczyli zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do. Podczas rozegranych w minioną sobotę (10 marca) w Bystrzycy Kłodzkiej Mistrzostwach Dolnego Śląska juniorów i juniorów młodszych wywalczyli łącznie 19 medali. W obu kategoriach wiekowych mistrzostwa stanowiły pierwszą kwalifikację do tegorocznych mistrzostw Polski. W turnieju juniorów młodszych i juniorów LKT Legnica uplasował się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej klubów.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli juniorzy młodsi: Marcin Blicharski i Marcin Sosnowski, którzy w najmocniej obsadzonych kategoriach wagowych, po 4 wygranych pojedynkach, wywalczyli złote medale. Debiutujący w tej kategorii wiekowej Blicharski okazał się bezkonkurencyjny w kategorii do 48 kg, a Sosnowski wygrał w kategorii powyżej 66 kg.

Po pierwszym turnieju 6 juniorów młodszych i 8 juniorów LKT Legnica zapewniło sobie kwalifikacje do tegorocznych mistrzostw Polski. Pozostali staną przed kolejną szansą za dwa tygodnie w Lubinie. Po zawodach w Lubinie 10 najlepszych zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do wyjedzie na 5 dni do Szwecji na bardzo prestiżowe międzynarodowe mistrzostwa Viking Cup. W tym roku w Szwecji wystartuje rekordowa ilość 400 zawodników z 19 państw.

Opublikował: mbanaszkiewicz_l | Dodano: 13.03.2012 | Wyświetleń: 239