Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Legnicka Gala Sportu: Wyróżnienia dla klubów sportowych, zawodników i działaczy sportowych

Legnicka Gala Sportu: Wyróżnienia dla klubów sportowych, zawodników i ...
21.02.2024
Legnicka Gala Sportu: Wyróżnienia dla klubów sportowych, zawodników i działaczy sportowych

W sali Królewskiej Akademii Rycerskiej odbyła się Legnicka Gala Sportu, która stanowi nie tylko okazję do uhonorowania osiągnięć sportowców, ale również do podziękowania za ich pracę. W pierwszej części uroczystości miało miejsce wręczenie medali dla członków Społecznej Rady Sportu w Legnicy z kadencji 2019-2023. Zaszczytne wyróżnienia odebrali członkowie Rady reprezentujący różne kluby i organizacje sportowe w mieście, takie jak Ośrodek Sportów Łuczniczych Dzieci i Młodzieży Strzelec Legnica, MKS Miedź Legnica S.A., czy Legnicki Szkolny Związek Sportowy.

 

Wręczenia medali dla członków Społecznej Rady Sportu w Legnicy w kadencji 2019-2023

 

 

 

Klub/Organizacja

 

1.

Józef Baściuk

Ośrodek Sportów Łuczniczych Dzieci i Młodzieży  Strzelec Legnica

2.

Tomasz Brusiło

MKS Miedź Legnica S.A

3

Jacek Kiełb

MKS Ikar Legnica

4

Marek Kucharski

Legnicki Szkolny Związek Sportowy

5

Grzegorz Lange

UKS Dziewiątka Legnica

6

Ewa Lobert-Supernat

TKKF Zagłębia Miedziowegoo/Legnica

7

Piotr Pęczek

MSPR Siódemka Legnica

8

Piotr Potycz

KS Konfeks Legnica

9

Zbigniew Prych

Ognisko TKKF Olimp Legnica

POLKON FIGHT

10

Łukasz Stawarz

LK Taekwon-do


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Następnie, główna część gali rozpoczęła się od wręczenia statuetek i listów gratulacyjnych dla przedstawicieli legnickich klubów sportowych oraz ich zawodników. Wyróżnienia otrzymali m.in. trenerzy oraz zawodnicy z klubów takich jak Legnicka Szkoła Karate Kyokushin „FightHobby”, KS Dragon Karate, czy Klub Sztuk Walki Shodan Legnica.

W trakcie uroczystości nie zabrakło także podziękowań dla stypendystów, którym przyznano stypendia sportowe Prezydenta Legnicy. Wśród wyróżnionych znaleźli się sportowcy reprezentujący różne dyscypliny, m.in. kickboxing, taekwondo czy piłkę siatkową. W sumie prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski przyznał 56 stypendiów sportowych, które będą wypłacane do czerwca tego roku, a kolejne wsparcie będzie przyznawane w drugiej części roku. W sumie na stypendia zaplanowano wydać w pierwszym półroczu ponad pół miliona złotych. 

Stypendia sportowe Prezydenta Legnicy, przyznawano w dwóch kategoriach:

  • sporty walki,
  • stypendia drużynowe:

- KS Ikar Legnica – II Liga siatkówki mężczyzn,

- UKS Dziewiątka – I Liga Centralna Piłki Ręcznej Kobiet,

- MSPR Siódemka Miedź Huras Legnica – I Liga Centralna Mężczyzn,

- MKS Miedź Legnica S.A. – Fortuna I Liga Piłki Nożnej.


Warto podkreślić, że Legnicka Gala Sportu nie tylko celebrowała osiągnięcia sportowe, ale także promowała ideę wsparcia dla klubów sportowych w mieście. Dzięki różnorodnym formom wsparcia takim jak dofinansowywanie działalności stowarzyszeń czy rozwój infrastruktury sportowej, Legnica jest miejscem sprzyjającym rozwojowi talentów sportowych i propagowaniu zdrowego trybu życia. W trakcie uroczystej Gali nie zabrakło wspaniałych występów. Jednym z niezwykle barwnych momentów było wystąpienie zawodników Klubu Sportowego Fundacji Wspierania Kultury Ruchu z Legnicy. Ich dynamiczne prezentacje i wysoki poziom umiejętności zachwyciły publiczność zgromadzoną na gali. Klub Sportowy Fundacji Wspierania Kultury Ruchu z Legnicy nie tylko reprezentuje wysoki standard sportowy, ale również promuje aktywny tryb życia i pasję do ruchu.

Opublikował: Piotr Seifert | Dodano: 21.02.2024 | Wyświetleń: 540
Powrót na listę aktualności

Zobacz także