Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Legnicka Paraolimpiada to fajna zabawa dla kilkuset dzieci i młodzieży

Legnicka Paraolimpiada to fajna zabawa dla kilkuset dzieci i młodzieży
20.09.2018
Legnicka Paraolimpiada to fajna zabawa dla kilkuset dzieci i młodzieży

Setki dzieci, nauczycieli, opiekunów, rodziców świetnie się bawiło dziś (20 września) podczas  XVI Legnickiej Paraolimpiady Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz rodzinnego festynu integracyjnego „Pożegnanie lata 2018”połączona z Biegiem Niepodległości. Impreza pod patronatem prezydenta Tadeusza Krzakowskiego odbyła się na boiskach II Liceum Ogólnokształcącego.

To było wielkie święto dla dzieci i młodzieży.  Na te Igrzyska przybyło z regionu legnickiego kilkaset niepełnosprawnych wychowanków z placówek opiekuńczych, szkół specjalnych, przedszkoli i warsztatów terapii zajęciowej. Rywalizowali m.in. w kręglach, slalomie na wózku, rzucie piłką lekarską, łucznictwie, biegach. Wczoraj rywalizacja toczyła się na pływalni.

Kazimierz Pleśniak, prezes legnickiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci podkreśla, że te paraolimpiady odbywają się dzięki wsparciu  samorządów, w tym znacznym legnickiego i sponsorów.

- Te paraolimpiady przyjęły się co mnie bardzo cieszy – mówi Kazimierz Pleśniak. – Szczególnie są one bardzo ważne dla dzieci, które bardzo rzadko wychodzą z domu. 

Nie tylko rywalizacja sportowa była atrakcją tego spotkania. Były występy artystyczne, konkursy i oczywiście  poczęstunek dla uczestników – pyszna grochówka i kiełbasa z grilla.

Legnicka Paraolimpiada TPD jest wielkim sportowym przedsięwzięciem, które na stałe wpisało się już w kulturalno-sportowy kalendarz naszego miasta. Co roku bierze w niej udział około 500 niepełnosprawnych sportowców z sześciu powiatów (legnickiego, lubińskiego, jaworskiego, polkowickiego, głogowskiego, złotoryjskiego), a celem Paraolimpiady jest umożliwienie wszystkim, bez wyjątku, sprawdzenia swoich sił w sportowych zmaganiach na miarę swoich możliwości.

 

 

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 20.09.2018 | Wyświetleń: 408
Powrót na listę aktualności

Zobacz także