Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Legnicki Klub Taekwon-do wznawia treningi i ogłasza nabory dla początkujących

Legnicki Klub Taekwon-do wznawia treningi i ogłasza nabory dla początkujących
14.09.2020
Legnicki Klub Taekwon-do wznawia treningi i ogłasza nabory dla początkujących

Zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do wracają do treningów po wakacyjnej przerwie. Zanim jednak przyjdzie czas na pierwsze starty po wakacyjnej przerwie, wrzesień w Legnickim Klubie Taekwon-do to tradycyjnie czas naborów do grup początkujących zarówno trenujących w Szkole Podstawowej nr 7, jak i do grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych prowadzonych w ramach międzynarodowego Programu Taekwondo KIDS w PWSZ Legnica.

Zapisy dla poszczególnych grup można dokonać:·        

16 września (środa): zajęcia dla dzieci powyżej  7 lat, Szkoła Podstawowa nr 7, ul. Polarna 1 godz. 17:00.

·         23 września (środa): zajęcia dla przedszkolaków w ramach Programu TKD KIDS. Szkoła Podstawowa nr 7, ul. Polarna 1 godz. 17:30.

·         25 września (piątek): zajęcia dla przedszkolaków w ramach Programu TKD KIDS. Sala do sportów walki A 33 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona ul Sejmowa 5a godz. 17:00.

Kilka słów o klubie i o Programie Taekwon-do KIDS

Program Taekwon-Do KIDS, jest to licencjonowany program utworzony dla Międzynarodowej Federacji Taekwon-Do. Jego celem jest rozwijanie fizycznej, poznawczej, behawioralnej, socjalnej i moralnej sfery u dzieci w wieku przedszkolnym, na który przypada pierwsze apogeum motoryczności. Podstawowym założeniem programu jest wdrożenie u dzieci przyzwyczajeń, które uczą i wychowują jak postępować w różnych sytuacjach życiowych. Program uczy wartości moralnych, umiejętności poznawczych, koordynacji ruchowej, dbania o kondycję fizyczną i zdrowie, a także umiejętności przydatnych na co dzień jak: samoorganizacja, praca zespołowa, przywództwo, odpowiedzialność i właściwa realizacja postawionych przed dzieckiem zadań.

Warto przypomnieć że tegoroczna działalność szkoleniowa Legnicki Klubu Taekwon-do została wsparta przez Urząd Miasta Legnicy oraz Ministerstwo Sportu w ramach Programu KLUB.

Na przestrzeni 23 lat LKT Legnica wychował 33 indywidualnych mistrzów Polski. 20 legniczan dostąpiło zaszczytu reprezentowania Polski w mistrzostwach Europy i świata, z których aż 17 wywalczyło medale w zawodach mistrzowskich.

Tylko w samym sezonie 2019 legniccy taekwondocy zgromadzili 18 medali mistrzostw Polski, oraz 22 medale mistrzostw Europy i Świata. Do największych sukcesów sportowych Legnickiego Klubu Taekwon-do należy tryumf w klasyfikacji generalnej VI Pucharu Świata Juniorów Budapeszt 2016 w gronie 242 klubów z 58 państw.

Łączny dorobek za dziewiętnaście sezonów to 332 medale mistrzostw Polski w trzech kategoriach wiekowych oraz 2379 pkt. w ramach ministerialnego Systemu Sportu Młodzieżowego. W 2019 roku Legnicki Klub Taekwon-do zgromadził 135 pkt. w ministerialnym systemie sportu co klasyfikuje go na pierwszym miejscu w gronie legnickich klubów i w pierwszej dziesiątce najlepszych klubów Zagłębia Miedziowego Od 2001 roku reprezentanci LKT Legnica wywalczyli łącznie 185 medali mistrzostw Świata i Europy.

W tym roku legnicki klub ponownie czeka na młodych adeptów, którzy chcieliby pójść w ślady Marzanny Stawarz, Gabrieli Forgiel, Wioletty Hanisch, Magdaleny Kisiel czy Macieja Żuka.

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 14.09.2020 | Wyświetleń: 290
Powrót na listę aktualności

Zobacz także