Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Legnicki Park Wodny AquaFun. Prace przebiegają planowo

Legnicki Park Wodny AquaFun. Prace przebiegają planowo
26.11.2020
Legnicki Park Wodny AquaFun. Prace przebiegają planowo

Trwają coraz bardziej zaawansowane prace na budowie  Letniego Parku Wodnego AquaFun przy ul. Stromej w Legnicy. Plac budowy odwiedził prezydent Tadeusz Krzakowski wraz ze swoimi współpracownikami.

 - Dzięki tej dużej inwestycji  legniczanie  otrzymają własne, nowoczesne, bezpieczne i pełne atrakcji kąpielisko. Naszą ideą jest stworzenie dużego kompleksu wypoczynkowo - sportowego, edukacyjnego i rekreacyjnego w parku i jego sąsiedztwie. Jego ważnym elementem będzie właśnie AquaFun – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski. .

Obecnie prace koncentrują się głównie na budowie fundamentów zjeżdżalni z wannami do hamowania. Wcześniej zakończył się pierwszy etap prac konstrukcyjnych basenu pływackiego, gdzie powstanie 6 torów pływackich o łącznej długości 150 m.

Bardzo ważny elementem kompleksu będzie basen rekreacyjny. Obecnie  jest zbrojony i wyposażany w bazowe elementy technologicze atrakcji wodnych, których w tej części basenu  z pewnością nie zabraknie.

 Jego atrakcją będzie RWĄCA RZEKA o długości 56 m , położona dookoła wodnej wyspy z fontannami.  Tuż obok będą z kabiny masażu wodnego, huśtawki wodne, leżanki, w  otoczeniu gejzerów i chłodzących ścian wodnych. W innej części basenu sprawdzimy się podczas wodnej wspinaczki, orzeźwimy się pod wodnym parasolem lub postrzelać z wodnej armatki. Podsumowując sam basen rekreacyjny to 30 atrakcji wodnych.

Wykonawcą parku wodnego jest Firma Moris, która złożyła najlepszą ofertę i wygrała ogłoszony przez Strefę Aktywności Gospodarczej przetarg na budowę w formule zaprojektuj i wybuduj Letniego Parku Wodnego AquaFun w Legnicy. W przetargu uczestniczyły trzy firmy. Zwycięska zaproponowała cenę 26 mln 384 tys. zł.

Aquafun Legnica to kolorowy wodny plac zabaw dla dzieci i dorosłych, składający się z: trzech zjeżdżalni (pontonowej, kamikaze i trzytorowy multislide), basenu dla najmłodszych, wodnego placu zabaw wyposażonego w wodne tryskacze o kształtach pobudzających dziecięcą wyobraźnię i przyjazne, zapewniające bezpieczeństwo podłoże. Sześciotorowy basen pływacki i basen rekreacyjny wyposażone będą w szereg najnowocześniejszych atrakcji wodnych, m.in.: rwąca rzeka, huśtawka wodna, masażery wodne, gejzery, wodna wyspa i wiele innych.

 

 

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 26.11.2020 | Wyświetleń: 938
Powrót na listę aktualności

Zobacz także