Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Legnicki Park Wodny AquaFun. Prace przebiegają planowo

Legnicki Park Wodny AquaFun. Prace przebiegają planowo
21.01.2021
Legnicki Park Wodny AquaFun. Prace przebiegają planowo

Trwają coraz bardziej zaawansowane prace na budowie  Letniego Parku Wodnego AquaFun przy ul. Stromej w Legnicy.

- Prace na budowie naszego obiektu przebiegają bez opóźnień. Zgodnie z planem obiekt zostaje przebudowywany tak, aby polubili go legniczanie i znaleźli tu swoje atrakcyjne miejsce  odpoczynku, wodnej zabawy i relaksu -  mówi Magdalena Ryglicka,   prezes Strefy Aktywności Gospodarczej. - Inwestor i wykonawcy dokładają wszelkich starań aby już za kilka miesięcy mogli w tym pięknym miejscu  odpoczywać legniczanie i goście.

Co już zrobiono? Zakończone zostały prace związane z budową zbiorników podziemnych i sieci technologicznych posadowionych na kilku poziomach. Część podziemna terenu znajdująca się pod plażą basenową została „uzbrojona” w elementy technologiczne, które będą miały odzwierciedlenie w atrakcjach dedykowanych użytkownikom basenu. Obecnie  trwa ostatni etap  zakrywania instalacji podziemnych i rozpoczyna się  makroniwelacji terenu.  W najbliższym czasie zacznie powstawać ogromna plaża basenowa oraz tereny zielone przeznaczone do plażowania i wypoczynku. Miejsca do  plażowania zostaną  wyposażone w leżaki, łóżka do opalania jak też w atrakcyjne wiaty, gdzie będzie można znaleźć schronienie przed słońcem.

Równolegle do pozostałych prac związanych z zagospodarowaniem terenu, powstaje konstrukcja największego w naszym regionie kompleksu 3 zjeżdżalni o łącznej długości zjazdu ok. 130 m. Zamontowane zostały pierwsze elementy konstrukcyjne pod zjeżdżalnie: kamikaze o punkcie startu na wysokości niemalże 9 m i długości ślizgu 31 m, multislide 3-torowa o długości ślizgu 26 m, zjeżdżalnia pontonowa o przekroju rury ślizgowej ø140 i długości ślizgu 72 m. Dostarczone na budowę elementy ślizgów czekają teraz na montaż.

Prowadzone są też  intensywne prace wewnątrz budynków obejmujące roboty wykończeniowe, montażowe instalacji teletechnicznych, w tym te, które pozwolą na zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników basenu na najwyższym poziomie. Pomieszczenia techniczne w nowopowstałych budynkach powoli zapełniane są zaawansowanymi urządzeniami technologii wody.

Już od dłuższego czasu możemy oglądać powstałe niecki, przede wszystkim okazałą nieckę basenu rekreacyjnego wraz z „korytem” rwącej rzeki - jednej z najdłuższych obecnie realizowanych w branży basenowej. Nasza rwąca rzeka ma długość 56 m, więc na pewno zagwarantuje świetną zabawę.

- Dzięki tej dużej inwestycji  legniczanie  otrzymają własne, nowoczesne, bezpieczne i pełne atrakcji kąpielisko. Naszą ideą jest stworzenie dużego kompleksu wypoczynkowo - sportowego, edukacyjnego i rekreacyjnego w parku i jego sąsiedztwie. Jego ważnym elementem będzie właśnie AquaFun – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski. .

Wykonawcą parku wodnego jest Firma Moris, która złożyła najlepszą ofertę i wygrała ogłoszony przez Strefę Aktywności Gospodarczej przetarg na budowę w formule zaprojektuj i wybuduj Letniego Parku Wodnego AquaFun w Legnicy.

Aquafun Legnica to kolorowy wodny plac zabaw dla dzieci i dorosłych, składający się z: trzech zjeżdżalni (pontonowej, kamikaze i trzytorowy multislide), basenu dla najmłodszych, wodnego placu zabaw wyposażonego w wodne tryskacze o kształtach pobudzających dziecięcą wyobraźnię i przyjazne, zapewniające bezpieczeństwo podłoże. Sześciotorowy basen pływacki i basen rekreacyjny wyposażone będą w szereg najnowocześniejszych atrakcji wodnych, m.in.: rwąca rzeka, huśtawka wodna, masażery wodne, gejzery, wodna wyspa i wiele innych.

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 21.01.2021 | Wyświetleń: 1046
Powrót na listę aktualności

Zobacz także