Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Legnicki Rower Miejski funkcjonuje normalnie

Legnicki Rower Miejski funkcjonuje normalnie
21.05.2020

Spółka Nextbike, która jest także operatorem Legnickiego Roweru Miejskiego zapewnia, że rowery miejskie w 39 systemach w Polsce będą funkcjonowały normalnie. Legniczanie mają do dyspozycji 122 rowery standardowe, 5 tandemów i 5 rowerów dziecięcych na 15 stacjach. Według operatora nie ma zakłóceń w ich wypożyczaniu.

Zarząd Nextbike Polska podjął decyzję o złożeniu wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego. Celem jest umożliwienie dalszego funkcjonowania roweru miejskiego w 39 systemach w Polsce. Zagrożenie niewypłacalnością to efekt pandemii wirusa SARS-CoV-2. Spowodowało to nagłe i niemożliwe do przewidzenia negatywne skutki finansowe dla spółki.

– Dla naszych użytkowników nic się nie zmienia. Rowery miejskie w 39 systemach w Polsce będą funkcjonowały normalnie. Zarówno nam, jak i naszym wierzycielom oraz miastom, zależy na tym, żeby rower miejski, który stał się symbolem sukcesu, nowoczesności i ekologii, przetrwał zawirowania spowodowane pandemią i mógł dalej się rozwijać - mówi Paulina Wójcicka z biura prasowego Nextbike Polska S.A.

Legnicki Rower Miejski wystartował w tym sezonie 16 marca. Ale już dwa tygodnie później system został zamrożony z powodu koronowirusa, aż na 35 dni. Ponownie rowery możemy wypożyczać od 6 maja. Podobnie jak w innych miastach nie jest z tym najlepiej. W ciągu 13 dni odnotowano w Legnicy 2913 wypożyczeń. Dla porównania w tym samym okresie minionego roku było ich 4050.

Zgodnie z umową sprzed wybuchu epidemii sezon roweru miejskiego miał trwać do 15 listopada 2020 r. Miasto podpisało z Nextbike aneks do umowy, w którym okres funkcjonowania został przedłużony o 35 dni, do 20 grudnia 2020 r. W aneksie ustalono, że 80 proc. wynagrodzenia jest wypłacane zgodnie z harmonogramem, a 20 proc. zostanie wypłacone w grudniu. Wykonawca został zobowiązany do świadczenia usługi dłużej – o okres, w którym system rowerowy nie funkcjonował.

 

 

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 21.05.2020 | Wyświetleń: 255
Powrót na listę aktualności

Zobacz także