Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Legnicki Rower Miejski wypożyczymy i pojedziemy nim do 20 grudnia

Legnicki Rower Miejski wypożyczymy i pojedziemy nim do 20 grudnia
20.11.2020

Przypominamy, że Legnicki Rower Miejski będzie funkcjonował do 20 grudnia. LRM wystartował w tym sezonie 16 marca. Ale już dwa tygodnie później system został zamrożony z powodu koronowirusa, aż na 35 dni. Ponownie rowery możemy wypożyczać od 6 maja.

Zgodnie z umową sprzed wybuchu epidemii sezon roweru miejskiego miał trwać do 15 listopada 2020 r. Miasto podpisało z Nextbike aneks do umowy, w którym okres funkcjonowania został przedłużony o 35 dni, do 20 grudnia 2020 r. Wykonawca został zobowiązany do świadczenia usługi dłużej – o okres, w którym system rowerowy nie funkcjonował.

Legniczanie mają do dyspozycji 122 rowery standardowe, 5 tandemów i 5 rowerów dziecięcych na 15 stacjach. - Liczymy, że pogoda dopisze i rowery będą dalej chętnie popożyczane. O tej porze roku  szybko zapada zmrok. Jazda rowerem gdy zrobi się ciemno wymaga odpowiedniego oświetlenia, aby była bezpieczna. Wsiadając na rower (nie tylko miejski) należy się upewnić czy oświetlenie jest sprawne. Warto mieć również odblaski na rowerze i na ubraniu - przypomina Jarosław Patron, specjalista ds. komunikacji rowerowej.

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 20.11.2020 | Wyświetleń: 329
Powrót na listę aktualności

Zobacz także

W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całej Polski odbywa się najważniejsze dla polskiego rolnictwa obowiązkowe badanie statystyczne – Powszechny Spis Rolny 2020. Spis prowadzony jest  przede wszystkim metodą samospisu internetowego, za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej pod adresem spisrolny.gov.plW sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się,  dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 lub skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego który zadzwoni, aby pozyskać informacje od tych z Państwa którzy są rolnikami i zamieszkują na terenie Legnicy.