Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Legnickie „Anioły Farmacji i Medycyny”

Legnickie „Anioły Farmacji i Medycyny”
12.02.2016

10 lutego br. w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród Fundacji Anioły Farmacji i Anioły Medycyny 2015. W wybranym przez kapitułę zaszczytnym gronie dziesięciorga laureatów znalazła się Anna Leszczyńska, prowadząca aptekę Aloes w Legnicy.

Anna Leszczyńska apteka Aloes w Legnicy

fot. archiwum Fundacja Anioły Farmacji i Anioły Medycyny

Nominacje do tytułów otrzymały też legnickie lekarki – dr Luba Jarzębiak i Beata Darska-Nykiel oraz farmaceutka Zofia Kowalczyk z apteki Melisa w Legnicy.

Ogólna liczba zgłoszonych przez pacjentów kandydatów w obu kategoriach wyniosła ponad 12 tysięcy. Pomysłodawca i założyciel Fundacji Anioły Farmacji i Anioły Medycyny, Adam Górczyński powiedział: „Jeżeli 130 tysięcy pacjentów z własnej woli wybiera najlepszych lekarzy i farmaceutów w kraju, to jest to głos najbardziej wiarygodny, głos, którego nie wolno zignorować. Aniołem nie zostaje ten, kto tylko pracuje, lecz ten, kto służy pacjentom.”

Anioł Farmacji 2015 nominowani

fot. archiwum Fundacja Anioły Farmacji i Anioły Medycyny

Od siebie dodajmy, że świadczy to również o wielkim sukcesie legnickich nominowanych i laureatki. Pani Anna Leszczyńska powiedziała:

- Pacjenci nas rozpieszczają, i słodyczami, i dobrym słowem, są niesamowici. Potrafią podejść na ulicy, w sklepie – i podziękować, że kiedyś coś doradziłam i pomogło. I to są takie sytuacje, które powodują, że chce się pracować. Farmacja pozwala mi zgłębiać wiedzę, lepiej służyć ludziom. Poza tym pracując w aptece, mam możliwość bezpośredniego z nimi kontaktu, a ja to kocham. Jestem zaskoczona, że akurat mnie wyróżnili, bo cały zespół mamy wspaniały.

Opublikował: mbanaszkiewicz_l | Dodano: 12.02.2016 | Wyświetleń: 1022
Powrót na listę aktualności

Zobacz także