Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Legnickie Centrum Kultury zaprasza na kolejne LETNIE GRANIE

Legnickie Centrum Kultury zaprasza na kolejne LETNIE GRANIE
23.09.2021
Legnickie Centrum Kultury zaprasza na kolejne LETNIE GRANIE

W piątek, 24 września o godz. 17.00 na placu Powstańców Wielkopolskich wystąpią Michalina Zyber i Zespół Bella Canzone. Posłuchamy Chopina, muzyki operowej i filmowej.

Michalina Zyber jest absolwentką Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Akademii Muzycznej w Katowicach, pedagogiem w Szkole Muzycznej I i II stopnia w Głogowie. Pianistka zaprezentuje repertuar, na który składać się będą przede wszystkim kompozycje Fryderyka Chopina, m.in. Nocturn b-mol, Walc op. 69 nr 2, czy Preludium e-moll.

Zespół Bella Canzone – to formacja złożona ze śpiewaków operowych: Aleksandry Zań i Siergieja Borysenko oraz akompaniatorki Anny Borysenko. Artyści wielokrotnie występowali dla legnickiej publiczności. W najbliższy piątek wysłuchamy koncertu muzyki filmowej, musicalowej i operowej, która stanowiła ścieżkę dźwiękową do produkcji filmowych. Zabrzmią m.in. takie utwory jak: New York, New York, Somewhere over the rainbow, Wokaliza, Barcarolle, Upiór w operze, Strangers in the night, I've got rhythm i wiele innych, uwielbianych utworów.

Natomiast w niedzielne popołudnie, 26 września o godz. 15.00, na scenie Muszli Koncertowej w parku będziemy mogli posłuchać koncertu w wykonaniu harcerskiego zespołu Chwila refleksji.

W repertuarze młodzi artyści mają zarówno kompozycje własne, jak i doskonale znane utwory z gatunku poezji śpiewanej czy rocka. Od 2016 r. zespół tworzą harcerze z Legnicy. Repertuar jest zdominowany przez piosenki poetyckie i patriotyczne. Nie stronią jednak od przebojów rockowych, które wykonują z delikatnością typową dla młodych wokalistów z nurtu poetyckiego.

Zdobywali nagrody na wielu festiwalach, a ich piosenka pt. „Gotowy z nami staniesz” była tłem muzycznym do filmu pod tym samym tytułem. Zespół lubi dawać nowe życie starym utworom, przywracając je z powrotem do obiegu muzycznego.

 

 
 
Opublikował: Małgorzata Banaszkiewicz | Dodano: 23.09.2021 | Wyświetleń: 449
Powrót na listę aktualności

Zobacz także