Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Legnickie małżeństwa świętowały Złote Gody w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej

Legnickie małżeństwa świętowały Złote Gody w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej
15.09.2023
Legnickie małżeństwa świętowały Złote Gody w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej

W czwartek, 14 września, odbyła się uroczysta gala Złotych Godów w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy. To wyjątkowe wydarzenie, podczas którego prezydent miasta, Tadeusz Krzakowski, miał zaszczyt wręczyć 24 parom odznaczenia przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Było to nie tylko święto uczczenia miłości i wierności małżeńskiej, ale także okazja do spotkania się rodzin i przyjaciół jubilatów. Podczas uroczystości nie zabrakło wzruszeń i radości. Para po parze, wspólnie przeżywając lata swojego małżeństwa, odbierała z rąk prezydenta odznaczenia, które symbolizują trwałość więzi, poświęcenie i wzajemną miłość. Niezapomnianym elementem tego wyjątkowego popołudnia były także występy uczniów Zespołu Szkół Muzycznych, którzy przygotowali specjalny program artystyczny. Prezydent Legnicy, Tadeusz Krzakowski, podczas uroczystości wygłosił wzruszającą mowę, w której podziękował jubilatom za ich przykład i życzył im dalszych lat pełnych miłości, zdrowia i szczęścia.

- Wszystkim Państwu serdecznie gratuluję tego jubileuszu. Cieszcie się Państwo swoim świętem, to Wasza zasługa, Wasza miłość sprawiła, że jesteście dzisiaj tutaj razem. Życzę Państwu, abyście spędzili jeszcze wiele wspólnych, szczęśliwych lat - powiedział prezydent.

Opublikował: Piotr Seifert | Dodano: 15.09.2023 | Wyświetleń: 670
Powrót na listę aktualności

Zobacz także