Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Legnickim Rowerem Miejskim jeździmy do końca listopada. Powróci w kwietniu

Legnickim Rowerem Miejskim jeździmy do końca listopada. Powróci w kwietniu
06.11.2019

Z końcem listopada kończy się tegoroczny trwający osiem miesięcy sezon Legnickiego Roweru Miejskiego. Polubiliśmy  ten ekologiczny i zdrowy sposób podróżowania, bo z każdym rokiem coraz częściej z niego korzystamy. W tym sezonie od kwietnia tylko do końca września system zanotował ponad 72 tys. wypożyczeń.

Legnicki Rower Miejski obecny jest w naszym mieście od czterech lat. W tym sezonie mieliśmy do dyspozycji 134 rowery, w tym dwa towarowe (cargo) na 15 stacjach. Łączna liczba użytkowników do końca września wyniosła ponad 11 tys. 650.  Najpopularniejszym miesiącem okazał się czerwiec, w którym rower wypożyczono blisko 17 tys. razy.

Niestety była też druga, ciemna strona. Jednoślady kradziono i niszczono. Tak dzieje się we wszystkich miastach. Dlatego operator systemu, firma Nextbike Polska zwiększył  kary za  niewłaściwe użytkowanie, zniszczenia  i kradzieże.

Jak już wspomnieliśmy z końcem listopada kończy się tegoroczny sezon Legnickiego  Roweru Miejskiego. Powróci w kwietniu roku przyszłego.   

 

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 06.11.2019 | Wyświetleń: 327
Powrót na listę aktualności

Zobacz także