Legniczanin Jarosław Jaśnikowski wygrał prestiżowy festiwal sztuki. Gratulujemy!

Legniczanin Jarosław Jaśnikowski wygrał prestiżowy festiwal sztuki. Gratulujemy!
12.02.2019
Legniczanin Jarosław Jaśnikowski wygrał prestiżowy festiwal sztuki. Gratulujemy!

Gigapolis, obraz przedstawiający parowóz wyjeżdżający z dworca, legniczanina Jarosława Jaśnikowskiego, zdobył Grand Prix na wystawie SEFADORE 2019 w Mont Dore we Francji.

Jarosław Jaśnikowski był jednym z czternastu artystów z Europy i Azji, którzy wystawili swoje prace na tym prestiżowym festiwalu, prezentującym twórców szeroko pojętego surrealizmu.

- Jestem ogromnie zaskoczony tym sukcesem, dotychczas największym w mojej karierze – mówi artysta. – Zwłaszcza, że jest to jeden z najważniejszych w Europie festiwali  tego nurtu sztuki. Dzięki tej nagrodzie moje prace zyskały uznanie. Zostałem już zaproszony do prezentacji moich obrazów w Hiszpanii i we Francji.

Jarosław Jaśnikowski (ur. 3 lipca 1976 w Legnicy) – polski malarz, surrealista przedstawiciel nurtu magicznego realizmu i steampunku. W swoich obrazach przedstawia alternatywne światy, rzeczywistość poddaje zupełnie odmiennym prawom fizyki, kpiąc sobie z grawitacji czy z właściwości materii. Malarstwo Jaśnikowskiego charakteryzuje się również zamiłowaniem do wszelkiego rodzaju fantastycznych pojazdów, machin i miłością do gotyku. Jaśnikowski ma na koncie ponad trzydzieści wystaw indywidualnych, między innymi w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku, Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie czy w Muzeum Miedzi w Legnicy.

W 2017 r. jego prace znalazły się na kartach Legnickiego Kalendarza Miejskiego. Była to magiczna i fantastyczna wizja Legnicy, miasta, w którym zatarła się granica pomiędzy tym, co realne, a tym, co nierzeczywiste.

 

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 12.02.2019 | Wyświetleń: 172
Powrót na listę aktualności

Zobacz także