Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Legniczanin Jarosław Jaśnikowski wygrał prestiżowy festiwal sztuki. Gratulujemy!

Legniczanin Jarosław Jaśnikowski wygrał prestiżowy festiwal sztuki. Gratulujemy!
12.02.2019
Legniczanin Jarosław Jaśnikowski wygrał prestiżowy festiwal sztuki. Gratulujemy!

Gigapolis, obraz przedstawiający parowóz wyjeżdżający z dworca, legniczanina Jarosława Jaśnikowskiego, zdobył Grand Prix na wystawie SEFADORE 2019 w Mont Dore we Francji.

Jarosław Jaśnikowski był jednym z czternastu artystów z Europy i Azji, którzy wystawili swoje prace na tym prestiżowym festiwalu, prezentującym twórców szeroko pojętego surrealizmu.

- Jestem ogromnie zaskoczony tym sukcesem, dotychczas największym w mojej karierze – mówi artysta. – Zwłaszcza, że jest to jeden z najważniejszych w Europie festiwali  tego nurtu sztuki. Dzięki tej nagrodzie moje prace zyskały uznanie. Zostałem już zaproszony do prezentacji moich obrazów w Hiszpanii i we Francji.

Jarosław Jaśnikowski (ur. 3 lipca 1976 w Legnicy) – polski malarz, surrealista przedstawiciel nurtu magicznego realizmu i steampunku. W swoich obrazach przedstawia alternatywne światy, rzeczywistość poddaje zupełnie odmiennym prawom fizyki, kpiąc sobie z grawitacji czy z właściwości materii. Malarstwo Jaśnikowskiego charakteryzuje się również zamiłowaniem do wszelkiego rodzaju fantastycznych pojazdów, machin i miłością do gotyku. Jaśnikowski ma na koncie ponad trzydzieści wystaw indywidualnych, między innymi w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku, Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie czy w Muzeum Miedzi w Legnicy.

W 2017 r. jego prace znalazły się na kartach Legnickiego Kalendarza Miejskiego. Była to magiczna i fantastyczna wizja Legnicy, miasta, w którym zatarła się granica pomiędzy tym, co realne, a tym, co nierzeczywiste.

 

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Opublikował: Zygmunt Mułek | Dodano: 12.02.2019 | Wyświetleń: 268
Powrót na listę aktualności

Zobacz także