Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Lekcje obywatelskie. Pierwsze spotkanie odbyło się w V LO

Lekcje obywatelskie. Pierwsze spotkanie odbyło się w V LO
08.02.2024
Lekcje obywatelskie. Pierwsze spotkanie odbyło się w V LO

Po udanym cyklu spotkań i pozytywnym odbiorze miejskiej społecznej kampanii HEJt, uczniowie z Legnicy zdecydowali się kontynuować swoje zaangażowanie. Zainicjowany przez młodzież cykl spotkań w ramach lekcji obywatelskich rozpoczął się V Liceum Ogólnokształcącym.

- Wyraziliśmy chęć udziału w kolejnych spotkaniach, ponieważ uważamy, że edukacja obywatelska jest ważna dla naszej społeczności-mówi Piotr Niemiec, dyrektor V Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. Propozycje treści i zagadnień, które były poruszone zostały przygotowane przez Samorząd Uczniowski V LO, z myślą o zainteresowaniu młodej publiczności. W ramach projektu uczniowie mieli okazję spotkać się z Tadeuszem Krzakowskim, prezydentem Legnicy. Podczas spotkania prezydent omówił rolę samorządu terytorialnego oraz w skrócie przedstawił strukturę budżet miasta, który w bieżącym roku przekroczył 800 milionów złotych. Młodzi ludzie chętnie zadawali pytania dotyczące między innymi komunikacji publicznej, inwestycji miasta w infrastrukturę sportową, remonty dróg czy możliwość zagospodarowania przestrzennego wolnych terenów w mieście.

Do udziału w projekcie zaproszono również uczniów z innych szkół średnich w Legnicy. Głównym celem przedsięwzięcia jest nie tylko zwiększenie wiedzy na temat samorządu, lecz także pobudzenie świadomości lokalnej społeczności oraz zachęcenie do aktywnego uczestnictwa w dialogu obywatelskim, który stanowi istotne narzędzie w rozwiązywaniu problemów społecznych.

Opublikował: Piotr Seifert | Dodano: 08.02.2024 | Wyświetleń: 513
Powrót na listę aktualności

Zobacz także