Legnica - Oficjalny Portal Miasta

bip

Ludzie ekopozytywni

Ludzie ekopozytywni
16.04.2018
Ludzie ekopozytywni

Ekopozytywni to ludzie, którzy mają pasje i chęci, by coś zmieniać, poprawiać. W sobotę, 14 kwietnia, spotkali się w parku Miejskim, by własnym przykładem pokazać, że może być czysto, pięknie i „ekopozytywnie”.

Spontaniczną akcję wiosennego porządkowania zainicjował legniczanin Piotr Budzianowski. Natychmiast włączyło się w nią ze wsparciem organizacyjnym Centrum Wolontariatu Miejskiego „Team Legnica”. I tak zrodzili się „ekopozytywni”, czyli ludzie, którzy „biorą sprawy w swoje ręce”. A tego dnia wszyscy mieli ręce pełne roboty.

- Chcemy uświadamiać mieszkańcom, że trzeba po sobie sprzątać śmieci, gdy np. jesteśmy w parku czy nad rzeką i w każdym innym miejscu – mówi Jakub Należny, szef Teamu Legnica. – Sprzątamy za tych, którzy nie czują takiej potrzeby, ale mam nadzieję, że dobre przykłady są zaraźliwe. Takimi cyklicznymi działaniami chcemy integrować i spajać mieszkańców w działaniach ekologicznych, upiększających miasto.

- Mam nadzieję, że ta akcja będzie miała też walor edukacyjny. Sam byłem dzisiaj świadkiem, jak z jadącego auta przez otwarte okno były wyrzucane śmieci – mówił prezydent Tadeusz Krzakowski. - Bardzo mnie to boli jako gospodarza miasta.

Do zebranych mieszkańców prezydent zwrócił się z prośbą, by nagrodzili oklaskami także grupę radnych PO, którzy w tym samym czasie, jako odrębna grupa, sprzątali zaśmiecone tereny.

- Podziękujmy im brawami. To nie konkurencja, bo suma naszych wysiłków daje pozytywny efekt dla estetyki miasta – mówił prezydent.

 

Opublikował: Małgorzata Banaszkiewicz | Dodano: 16.04.2018 | Wyświetleń: 158
Powrót na listę aktualności

Zobacz także